Ռուբեն Հայրապետյան. «Յան Պոուլսենը մեծ ստախոս է» (Տեսանյութ)
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին գլխավոր մարզիչ դանիացի Յան Պոուլսենն օրեր առաջ հայտարարել է, որ ՀՖՖ նախագահը միջամտում է ազգային թիմի գլխավոր մարզչի գործերին հատկապես կազմի ընտրության հարցում: Այսօր հրավիրած մամուլի ասուլիսում, պատասխանելով այդ հարցին, ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը Պոուլսենին «մեծ ստախոս» անվանեց:
«Պոուլսենը մեծ ստախոս է: Մոլդովայի հավաքականի հետ հանդիպումից հետո ես նրան հարցրեցի, թե ինչու է խաղադաշտ մտցնում վնասվածք ունեցող Արթուր Ոսկանյանին: Պոուլսենը պատասխանեց, որ նա ցանկանում է խաղալ: Նրան ասացի, որ հեռացված է աշխատանքից, քանի որ առաջնորդվում է ֆուտբոլիստի ցանկությամբ»,- նշեց Ռուբեն Հայրապետյանը` ընդգծելով, որ զարմացած է, թե ինչու Յան Պոուլսենը մինչև հիմա լռում էր և այժմ հիշեց դա:
«Վատ է, որ այդ տարիքում սուտ են խոսում: Հավաքականի հիմնական կազմի ընտրության գործին ես չեմ միջամտում, սակայն հետո հայտնում եմ իմ կարծիքը, ասում, թե, ըստ իս, ինչպիսի սխալներ են եղել: Ես ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահն եմ և առաջին պատասխանատուն, ուստի պետք է պահանջեմ իմ ենթականերից: Հիմա էլ ասում եմ, որ Դանիայի հավաքականի հետ հանդիպման վերաբերյալ մի քանի հարց ունեմ, որոնք պետք է տամ գլխավոր մարզչին»,- ավելացրեց ՀՖՖ նախագահը:

Рубен Айрапетян назвал бывшего тренера сборной Армении по футболу Яна Поульсена лжецом
На сегодняшней пресс-конференции президент Федерации футбола Армении (ФФА) Рубен Айрапетян прокомментировал недавнее заявление бывшего главного тренера сборной Армении по футболу, датчанина Яна Поульсена о том, что глава ФФА вмешивается в работу главного тренера, в частности при выборе состава сборной.
«Поульсен – большой лжец. После встречи со сборной Молдовы, я его спросил, почему он выпустил на поле травмированного Артура Восканяна. Он ответил, что принял такое решение из-за того, что Восканян хотел сыграть. Я же ему сказал, что он уволен, так как руководствуется желаниями футболистов», – отметил Рубен Айрапетян, добавив, что он удивлен тем, что Ян Поульсен до сих пор молчал и вспомнил об этом только сейчас.
«Плохо, когда люди в таком возрасте лгут. Я не вмешиваюсь в выбор основного состава сборной, однако потом высказываю свое мнение, указываю на ошибки. Я – президент ФФА и несу ответственность за все происходящее, так что я должен быть требовательным к своим подчиненным. И сейчас у меня есть вопросы в связи с матчем Армения-Дания, которые я должен задать главному тренеру», – резюмировал Рубен Айрапетян.