«Իրականության մեջ մեծ թանկացումներ չկան: Թանկացումները եղել են 3-4 տոկոս: Թանկացել են առանձին խմբերի դեղեր, ոչ թե բոլոր դեղերը»,- լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ վստահեցրեց Հայաստանի դեղարտադրողների և ներմուծողների միության նախագահ Սամվել Զաքարյանը:
Ըստ նրա, թանկացումները կապված են նաև պահանջարկի ավելացման հետ. այսինքն` տարվա այն եղանակին, որ դեղը մեծ պահանջարկ է ունենում, այն էլ թանկանում է: Նրա խոսքով, դա բիզնեսի օրենքն է. եթե պահանջարկը մեծանում է, բարձրանում են գները: Ս. Զաքարյանը նաև ասաց, որ ինչ-որ դեղերի թանկանալու հետ միաժամանակ դեղերի այլ խմբեր էժանացել են:

Samvel Zakaryan: Growth of prices in medicine has seasonal nature
“In reality there are no such big increase in price. There have been increases with 3-4%. Some groups of medicines have been increased in price, but not all of them,” Chairman of Armenia's Medicine Producers and Importers Union Samvel Zakaryan stated at the meeting with the journalists.
According to him the growth of prices is connected with the growth of demand, which is connected with the season. The medicine that is needed in that particular season grows in price. He also noted that together with the growth of prices of some medicines there are other groups the prices of which go down.