«Սպայկա» ընկերությունը գյուղացուց ծիրանը կմթերի 1 կգ-ն 500 դրամով
Արարատի մարզ մեկնած գյուղատնտեսության փոխնախարար Ռոբերտ Մակարյանը Panorama.am-ին հայտնեց, որ «Սպայկա» ընկերությունը պատրաստակամություն է հայտնել մեկ կիլոգրամ ծիրանը մթերել 500 դրամով:
Հիշեցնենք, որ այսօր վաղ առավոտից Արտաշատի շրջանի մի քանի գյուղերի բնակիչներ բողոքի են դուրս եկել` դժգոհություն հայտնելով, որ արտահանողները իջեցրել են ծիրանի մթերման գինը: Գյուղացիների խոսքով, 12-13 կիլոգրամանոց արկղը նրանք հաշվում են 10 կգ, բացի դրանից էլ նախկին 5000 դրամի դիմաց սկսել են մթերել 4000 դրամով:
«Վաղվանից արդեն «Սպայկա» ընկերությունը  կսկսի մթերել` 1 կգ-ն 500 դրամով: Հիմա բանակցություններ ենք տանում այլ արտահանողների հետ, որ այդ գնի սահմաններում իրականացնեն մթերումը»,-ասաց փոխնախարարը:

Spayka company is willing to buy apricots from villagers for AMD 500 per kg, Armenian Deputy Minister of Agriculture Robert Makaryan told our correspondent following a visit to Ararat province.
We should remind that residents of several villages of Artashat region, Ararat province of Armenia, blocked today the roads leading to the villages of Kakhtsrashen and Aygezard in protest of low prices offered for apricot harvest by exporters.
“From tomorrow Spayka will buy apricots for AMD 500 per kg. We are currently negotiating with other exporters so that they carry out procurement within that price range,” said the Deputy Minister.