Բուֆոն. «Ուզում ենք լավ տպավորություն թողնել իսպանացիների հետ խաղում»
Իտալիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի դարպասապահ Ջանլուիջի Բուֆոնը իսպանացիների հետ Կոնֆեդերացիաների գավաթի խաղարկության կիսաեզրափակչի հանդիպումից առաջ շփվել է լրագրողների հետ: Այդ հանդիպումը պետք է կայանա այսօր երեկոյան: Չեզարե Պրանդելլիի ղեկավարությամբ Իտալիայի հավաքականն Իսպանիայի ընտրանու հետ ընդամենը երեք անգամ է հանդիպել: Իտալացիները նախ ընկերական խաղում հաղթել են 2:1 հաշվով, այնուհետև 1:1 հաշվով ավարտել «Եվրո-2012»-ի խմբային փուլի խաղը, իսկ հետո մայրցամաքային մրցաշարի եզրափակչում զիջել 0:4 հաշվով:
«Իսպանիայի հավաքականն արդեն շատ տարիներ պահպանում է աշխարհի լավագույն թիմի կոչումը: Այդուհանդերձ, նրա հետ խաղում մենք ուզում ենք լավ տպավորություն թողնել,- ասել է Բուֆոնը:- «Եվրո-2012»-ի եզրափակիչը չէր արտացոլում խաղադաշտում ստեղծված իրավիճակը: Մենք մոտիվացված էինք և ուզում էինք ապացուցել, որ նրանց հետ մեր տարբերությունն այնքան էլ մեծ չէ: Արդյոք մարզական վրե՞ժ ենք փնտրում: Հաստատ ոչ»:

Gianluigi Buffon insists the 4-0 defeat to Spain “was not a real reflection” of Italy’s quality and answered his Confederations Cup critics, according to Football Italia.
These teams have faced off three times under Cesare Prandelli. The Azzurri won a friendly 2-1 in Bari, drew 1-1 in the group phase of Euro 2012 and lost the Final 4-0.
“Spain have been the strongest side in the world for several years now, but we want to make a good impression,” said the goalkeeper in his press conference.
“The Euro 2012 Final was not a real reflection of our true values. We are really motivated to show everyone that the difference is not so great as the result in Kiev would suggest.