Ըստ մամուլում շրջանառվող տեղեկությունների նախագահականում տեղի ունեցած խորհրդակցությունից հետո Իշխան Զաքարյանը կարող է չվերանշանակվել ՎՊ նախագահի պաշտոնում: Նրա փոխարեն շրջանառվում է ՎՊ նախագահի տեղակալ Լևոն Յոլյանի անունը:
«Ուշագրավ այն է, որ Լ. Յոլյանը, ով «գորշ կարդինալի» համբավ ունի, ևս շքեղ առանձնատան սիրահար է: Նա բնակվում է Ալեք Մանուկյան փողոցում գտնվող Ուրուգվայի հյուպատոսության 6-հարկանի շքեղ շենքում, որի 2 հարկը Յոլյանին է պատկանում, 2 հարկը՝ նախկին ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանին, 2 հարկն էլ՝ Ուրուգվայի հայ հյուպատոս Արմեն Հայրապետյանին: Ուրուգվայի հյուպատոսարանը առաջին հարկում 3 փոքր սենյակ ունի»,-գրել է «Ժամանակ»-ը:

According to media reports, considering the recent consultation at the President’s Office, Ishkhan Zakaryan may not be reappointed as head of the Control Chamber, and may be replaced by his deputy, Levon Yolyan.
“It is noteworthy that Yolyan is also a lover of luxury mansions. He lives in the 6-storey luxury building of Uruguay Consulate in Alek Manukyan Street. He owns 2 floors in the building. Former Police Chief Alik Sargsyan and Armenian Consul in Uruguay Armen Hayrapetyan also own 2 floors each. Uruguay Consulate occupies 3 small rooms on the first floor of the building,” Zhamanak daily says.