Վերջերս Panorama.am-ն անդրադարձել էր գյուղացիների դժգոհությանը` ցորենի թեփի գնի բարձրացման վերաբերյալ: Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովից տրամադրել էին հասցեներ, որտեղից կարելի էր համեմատած էժան գնով ցորենի թեփ ձեռք բերել:
«Հանձնաժողովի մոնիտորինգի խումբը դիտանցում է իրականացրել ընկերությունների կողմից նշված հասցեներում և պարզել, որ, իսկապես, նրանց կողմից ներկայացված գնային տեղեկատվությունը համապատասխանում է իրականությանը»,-հայտնել էին հանձնաժողովից:
Մոտ մեկ ժամ փնտրելուց հետո այդպես էլ Արցախի 61 հասցեում «Մանան Գրեյն» չգտանք: Ընկերության տնօրեն Ռուբեն Նիկողոսյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում նշեց, որ իրենք արդեն մեկ տարի է` այս տարածքում չեն:
«Մենք այնտեղ օֆիս չունենք: Մենք վարձակալությամբ այդտեղ տարածք ունեինք, բայց արդեն մեկ տարի է, չի աշխատում»,-ասաց Նիկողոսյանն ու մանրամասնեց, որ ընկերությունն այժմ գործունեություն ու մանրամեծածախ վաճառք իրականացնում է Արարատի մարզի Արմաշ գյուղում:

Мониторинговая группа ГКЗЭК не проводила исследования в связи с повышением цен на пшеничные отруби?
Недавно Panorama.am обратился к теме недовольств жителей ряда сел Армении, связанных с повышением цен на пшеничные отруби. Государственная комиссия по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) Армении предоставила адреса, по которым можно приобрести пшеничные отруби по сравнительно низкой цене.
«Мониторинговая группа ГКЗЭК провела исследование по указанным адресам и выяснила, что представленная ими информация о ценах соответствует действительности»,– сообщили в комиссии.
Однако корреспонденту Panorama.am так и не удалось найти офис компании «Манана Грейн» по адресу ул. Арцаха 61. Директор компании Рубен Никогосян в беседе с Panorama.am отметил, что уже год как офис по данному адресу закрыт.
«У нас нет офиса по этому адресу. На этой территории у нас был участок, взятый под аренду, который уже год как не работает»,–заявил директор, добавив, что компания сейчас осуществляет деятельность и оптово-розничную торговлю в селе Армаш Араратской области.