Արչիլ Մագրադձեն նշանակվել է «ԱրմենՏել»-ի շարժական կապի բլոկի կոմերցիոն տնօրեն
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է Արչիլ Մագրադձեին «ԱրմենՏել»-ի շարժական կապի բլոկի կոմերցիոն տնօրենի նոր պաշտոնում նշանակելու մասին:
Արչիլ Մագրադձեն բարձրագույն կրթություն է ստացել միջազգային տնտեսագիտության և իրավունքի բնագավառում, ունի բազմամյա աշխատանքային փորձ հեռահաղորդակցության ոլորտում ինչպես նաև «ՎիմպելԿոմ» ընկերությունների խմբում:
Մեկնաբանելով նշանակումը` «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը նշել է. «Ողջունում եմ Արչիլին մեր ընկերությունան համար նոր` շարժական կապի բլոկի կոմերցիոն տնօրենի պաշտոնում: Մաղթում եմ նրան և նրա թիմին բազմաթիվ հաջողություններ բջջային կապի շուկայում, քանի որ բջջային սեգմենտը մեր բիզնեսի համար հանդիսանում է ռազմավարական նշանակություն ունեցող ուղղություն: Համոզված եմ, որ տարբեր երկրների հեռահաղորդակցության շուկաներում ձեռք բերված հարուստ փորձը Արչիլին հնարավորություն կընձեռի կիրառել լավագույն միջազգային բիզնես մոդելները Հայաստանում»:
Արչիլ Մագրաձեի կարիերան հեռահաղորդակցության ոլորտում սկսվել է 1999 թ-ից` Վրաստանում առաջին բջջային օպերատոր MegaCom Ltd-ում: Այնտեղ նա աշխատել է 9 տարի` հաճախորդների սպասարկման մենեջերից մինչև մարքեթինգի և վաճառքի տնօրեն:
2006թ-ին Արչիլ Մագրաձեն միացել է Mobitel վրացական ընկերության թիմին, որտեղ ունեցել է իր ակտիվ մասնակցությունը Beeline ապրանքանիշի մեկնարկման ժամանակ: 2007թ - ից մինչև 2008 թ-ը ղեկավարել է ընկերության մասնաճյուղը Բաթումի քաղաքում, իսկ 2008թ-ին նշանակվել է Վրաստանում Beeline ընկերության կոմերցիոն տնօրեն:
2010թ-ին Արչիլ Մագրաձեն նշանակվել էUnitel ընկերության Տաշքենդի մասնաճյուղի տնօրեն, որն Ուզբեկստանում ներկայանում է Beeline ապրանքանիշի ներքո: Այնտեղ կարճ ժամանակի ընթացքում նրան հաջողվեց կրկնապատկել ընկերության վաճառքները և եկամուտները, իսկ 2012 թ-ին նա նշանակվեց Կամբոջիայում Beeline ընկերության կոմերցիոն տնօրեն:

Арчил Маградзе назначен Коммерческим директором Блока мобильной связи «АрменТел»
Арчил Маградзе назначен на должность Коммерческого директора Блока мобильной связи компании «АрменТел» (торговая марка Beeline). Об этом сообщает пресс-служба компании.
Арчил Маградзе получил высшее образование в области международной экономики и юриспруденции, имеет многолетний опыт работы в телекоммуникационном бизнесе, в том числе – в Группе компаний «ВымпелКом».
Комментируя назначение, генеральный директор ЗАО «АрменТел» Андрей Пятахин отметил: «Приветствую Арчила на новой в нашей компании должности Коммерческого директора мобильного блока. Желаю ему и его команде успехов в стратегически важном для нас направлении бизнеса – в укреплении наших позиций на рынке услуг мобильной связи. Надеюсь, что богатый опыт работы Арчила на рынках телекоммуникаций разных стран поможет применить самые лучшие международные модели бизнеса на рынке мобильной связи Армении».
Карьера Арчила Маградзе в сфере телекоммуникаций началась в 1999 году в первой сотовой компании Грузии – MegaCom Ltd., где за девять лет он прошел путь от менеджера по обслуживанию клиентов до директора по маркетингу и продажам.
В 2006 году Арчил Маградзе присоединился к команде грузинской компании Mobitel, где принял активное участие в запуске бренда Beeline. С 2007 по 2008 годы возглавлял филиал компании в Батуми, а в 2008 году стал Коммерческим директором Beeline в Грузии.
В 2010 году Арчил Маградзе был назначен директором ташкентского филиала компании Unitel, работающей под брендом Beeline в Узбекистане, где за короткий срок смог обеспечить двузначный рост продаж и выручки, а в 2012 году был назначен коммерческим директором Beeline в Камбодже. Арчил Маградзе женат, воспитывает четверых детей.