Հայաստանյան պրեմիերա` «Ճանապարհ. Հնդկաստան»
Այսօր «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի շրջանակներում տեղի կունենա «Մանանա Ֆիլմս» կինոստուդիայի «Ճանապարհ. Հնդկաստան» ֆիլմի հայաստանյան պրեմիերան: Ցուցադրությանը ներկա կլինեն ֆիլմի հեղինակներն ու գլխավոր հերոսները:
«Ճանապարհ. Հնդկաստանը» լիամետրաժ արկածային-ճանապարհորդական վավերագրական ֆիլմ է երկու ամերիկացի ընկերների մասին, որոնք մասնակցում են Հնդկաստանում տեղի ունեցող ռիքշոների տասներկուօրյա մրցարշավին, որը ճանաչվել է աշխարհի տասը ամենավտանգավոր արկածներից մեկը:
Նախագիծն ամբողջությամբ զարգացվել ու իրականացվել է հայկական «Մանանա Ֆիլմս» կինոստուդիայի կողմից, ֆիլմի հեղինակներն են Գոռ և Մուշեղ Բաղդասարյանները, պրոդյուսերները` Ռիկ Ղազարյանը և Գոռ Բաղդասարյանը: Ֆիլմի ստեղծման աշխատանքները տևել են մոտ երկու տարի: Սա թերևս առաջին լիամետրաժ արկածային վավերագրական ֆիլմն է, որ ստեղծվել ու նկարահանվել է հայաստանյան կինոստուդիայի կողմից` առանց մեծ ստուդիաների, ֆոնդերի կամ պետական աջակցության:
«Մանանա Ֆիլմսն» անկախ կինոստուդիա է` հիմնված Գոռ և Մուշեղ Բաղդասարյան եղբայրների կողմից երեք տարի առաջ` Երևանում: Հիմնականում մասնագիտանում է ստեղծագործական վավերագրական նախագծերի զարգացման և նկարահանման վրա: Չնայած իր կարճ պատմությանը` ստուդիան արժանացել է մի շարք հեղինակավոր մրցանակների կինոյի և գովազդի ոլորտում:

На «Золотом абрикосе» состоится армянская премьера фильма «Дорога: Индия»
В рамках десятого Ереванского международного кинофестиваля «Золотой абрикос» сегодня состоится армянская премьера фильма «Дорога: Индия» (Hit the Road: India), снятой киностудией Manana films. На показе будут присутствовать авторы и главные герои фильма.
«Дорога: Индия» – документальный фильм о двух американских друзьях, участвующих в двенадцатидневной гонке на рикшах по Индии, признанной журналом «Lonely Planet» одним из 10 самых опасных приключений 2012 года.
Проект полностью был разработан и реализован армянской киностудией Manana films, режиссерами фильма являются Гор Багдасарян и Мушег Багдасарян, продюсерами – Гор Багдасарян и Ричард Газарян. Работы над созданием фильма заняли около 2 лет.
Отметим, фестиваль «Золотой абрикос» проводится в Ереване с 2004 года и считается одним из самых престижных в регионе. В 2010 году Ереванский кинофестиваль удостоился главной премии Международного союза кино, телевидения и спорта Ficts Plate D'honneur. За эти годы Ереван посетили всемирно известные актеры и режиссеры, среди которых были писатель и сценарист Тонино Гуэрра, знаменитые актрисы Клаудия Кардинале и Фанни Ардан.