Պռոշյանում լռության օր է
Կոտայքի մարզի Պռոշյան գյուղում վաղը, հուլիսի 14-ին կայանալիք գյուղապետի արտահերթ ընտրություններից առաջ, այսօր լռության օր է: Նախկին գյուղապետ Հրաչ Մուրադյանի սպանությունից հետո թափուր մնացած գյուղապետի պաշտոնի համար պայքարում է երեք թեկնածու՝ Պռոշյան համայնքի ղեկավարի տեղակալ, ՀՅԴ անդամ Վովա Սահակյանը, ՀՀԿ անդամ Արթուր Մուրադյանը և անկուսակցական «ՀՀ Նախագծերի պետական արտագերատեսչական փորձաքննություն» ՓԲԸ գլխավոր մասնագետ Ալեքսան Ալեքսանյանը: Հրաչ Մուրադյանին սպանել էին ապրիլի 2-ին գյուղապետարանի դիմաց:
Հուլիսի 14-ին գյուղապետի արտահերթ ընտրություններ կկայանան նաև Շիրակի մարզի Հովիտ գյուղում. այստեղ առաջադրվել են ՀՀԿ անդամ Ավետիք Սերոպյանը և անկուսակցական, գյուղի անասնաբույժ Ռազմիկ Հակոբյանը: Հովիտի նախկին գյուղապետ Սամվել Պետրոսյանը փետրվարի 27-ին հանկարծամահ էր եղել:

Proshyan village of Armenia’s Kotayk province observes ‘day of silence’ today ahead of the mayoral election that will take place tomorrow, July 14.
Three candidates run for Proshyan mayor: deputy head of Proshyan administration, ARFD member Vova Sahakyan, Republican Arthur Muradyan and non-partisan Alexan Alexanyan who works as a senior specialist at the ‘State Extra-departmental Expertise of Projects’ company.
Proshyan mayor Hrach Muradyan was murdered on April 2. He was shot near the village administration office.