Ակցիայի մասնակիցները 50 դրամանոցներ նետեցին. «Սրանով կշտացեք» (Տեսանյութ)
Այս պահին քաղաքապետարանի դիմաց անցկացվում է բողոքի ակցիա` ընդդեմ ուղեվարձի թանկացման: Ակցիայի մասնակիցները 50 դրամանոցներ նետեցին քաղաքապետարանի ուղղությամբ` բացականչելով, թող չինովնիկները սրանով կշտանան:
Նրանք իրենց ձեռքին ունեն «Վերջ գծատերերի լպիրշությանը» գրությամբ ու ՀՀԿ-ական Գալուստ Սահակյանի, քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի լուսանկարներով ցուցապաստառներ, որոնց վրա խաչ է քաշված:
Հիշեցնենք, որ քաղաքապետարանի որոշմամբ հուլիսի 20-ից միկրովատոբուսների ու ավտոբուսների ուղեվարձը կդառնա 150, իսկ տրոլեյբուսներինը` 100 դրամ, նախկին 100 և 50 դրամների փոխարեն:
Ոստիկաններն ակցիայի մասնակիցներին թույլ չէին տալիս մոտենալ քաղաքապետարանի մուտքին, բայց վերջիններիս հաջողվեց մոտենալ շենքին: Այս պահին մասնակիցներից մի քանիսը նստել են աստիճաններին: Նրանք պահանջում են հանդիպում քաղաքապետարանի պաշտոնյաների հետ: Ոստիկանները խնդրեցին քիչ այն կողմ գնալ, ելումուտի հնարավորություն թողնել, որպեսզի կարողանան նրանց պահանջը փոխանցել:
Ակցիայի երկու մասնակից փորձեցին ներս մտնել քաղաքապետարան, սակայն նրանց թույլ չտվեցին:
Մասնակիցներից մեկը հայտարարեց, որ դեմ չի լինի թանկացմանը, եթե պաշտոնյաններն էլ երթևեկեն երթուղային տաքսիներով, կռացած ու կորացած վիճակում. «Այնպես, ինչպես ես եմ երթևեկում»:

Перед зданием мэрии Еревана проходит акция против подорожания проезда в общественном транспорте
Перед зданием мэрии армянской столицы Еревана проходит акция протеста, участники которой выражают недовольство повышением цены на проезд в общественном транспорте. Активисты бросили в направлении мэрии 50-драмовые монеты.
Отметим, в Ереване с 20 июля текущего года цена на проезд в маршрутных такси составит 150 драмов, вместо прежних 100 драмов, на 50 драмов повысится и цена на проезд в троллейбусах, составив 100 драмов. Как сообщил накануне в ходе пресс-конференции начальник транспортного управления мэрии Еревана Генрих Навасардян, подорожание проезда в общественном транспорте обусловлено не только повышением тарифа на природный газ, эта проблема поднималась многие годы. По словам Генриха Навасардяна, повышение цены на проезд позволит хозяйствующим субъектам обновить транспортные средства, повысить качество предоставляемых услуг.
Сотрудники полиции не позволяют участникам акции приблизиться к входу в мэрию, однако активистам удалось подойти к зданию мэрии, некоторые из них уселись на ступени, ведущие к входу.
Участники акции протеста требуют встречи с должностными лицами. Стражи порядка попросили активистов не препятствовать свободному входу и выходу, чтобы они сумели передать их просьбу.
По словам одного из участников акции, он не будет против подорожания проезда в общественном транспорте, если ездить в маршрутках начнут и должностные лица.