«ՀՀ երեք քաղաքացիներ` 2009 թ. ծնված Լ. Կարապետյանի, 2001 թ. ծնված Ռ. Կարապետյանի և 1989 թ. ծնված Հ. Դավթյանի վիճակը միջին ծանրության է, նրանք անհրաժեշտ բժշկական օգնությունն այս պահին ստանում են Նինոծմինդայի շրջանի բժշկական կենտրոնում: Իսկ 2004թ-ին ծնված երեխան տեղափոխվել է Գյումրի»,- Panorama.am-ին հայտնեցին Առողջապահության նախարարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հիշեցնենք, այսօր ժամը 12.15-ին ահազանգ է ստացվել, որ ժամը 10.56-ին Վրաստանի Հանրապետության Նինոծմինդա-Բավրա ավտոճանապարհին` Ատլիովսկի գյուղի մոտակայքում դեռևս չբացահատված հանգամանքներում շրջվել է «Տոյոտա» մակնիշի ավտոմեքենան:
Տեղեկացրեցին նաև, որ 2004թ-ին ծնված Մ. Կարապետյանը այժմ շտապ հետազոտվում է Գյումրու բժշկական կենտրոնի նեյրովիրաբուժության ընդհանուր բաժանմունքում, սպասում են, որ գնահատվի երեխայի առողջական վիճակը ու ըստ դրա ձեռնարկվեն հետագա քայլերը. հետազոտության արդյունքում պարզ կլինի հետագա բուժումն ու ռազմավարությունը և արդյոք անհրաժեշտություն կա երեխային տեղափոխել մայրաքաղաք:

Минздрав РА: Пострадавший при ДТП в Грузии 9-летний ребенок перевезен в медцентр Гюмри
«Состояние здоровья граждан Армении Л. Карапетяна, 2009 г.р., Р. Карапетяна, 2001 г.р., а также Г. Давтяна, 1989 г.р. , оценивается как средней тяжести. К данному моменту они находятся в медцентре района Ниноцминда. Другой пострадавший, 9-летний ребенок, был перевезен в Гюмри», – об этом Panorama.am сообщили в пресс-службе Минздрава Армении.
Согласно информации, М. Карапетян, 2004 г.р., сейчас проходит срочное обследование в общем отделении нейрохирургии медцентра Гюмри. В ходе обследования выяснится и стратегия дальнейшего лечения и то, необходимо ли перевезти ребенка в Ереван.
Напомним, 25 июля, в 12:15, поступил сигнал о том, что в 10:56 на автодороге Ниноцминда-Бавра произошло ДТП. при пока невыясненных обстоятельствах автомобиль марки «Toyotа» с госномерами 26 OS 919 съехал с проезжей части и перевернулся.