Վթարի ենթարկված երեխային շտապ տեղափոխում են Երևան` Սրբ.Աստվածամայր ԲԿ . ԱՆ
Վրաստանի Նինոծմինդա շրջանում այսօր վթարված մեքենայի ուղևոր երեխան` 2004թ-ին ծնված Մ. Կարապետյանը, ում առողջական վիճակը բժիշկները ծայրահեղ ծանր էին գնահատել, այս պահին Գյումրու բժշկական կենտրոնից շտապ տեղափոխվում է Երևան, Սրբ Աստվածամայր բժշկական կենտրոն: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին Առողջապահության նախարարությունից:
Նշվեց, որ հետազոտության արդյունքում ախտորոշվել է աջ քունքոսկրի կոտրվածք և քունքային ու ճակատային հատվածի սուդուրալ հեմատոմա: Տեղում `Սրբ.Աստվածամայր ԲԿ-ում կորոշվի վիրահատության անհրաժեշտությունը:
Բացի այս, Նինոծմինդայի շրջանի բժշկական կենտրոնից, ուր վթարից հետո տեղափոխվել էին մեր հայրենակիցները, Գյումրիի ԲԿ կտեղափոխվի 1989 թ. ծնված Հ. Դավթյանը: Այս պահին հայտնի է, որ նա ունի կոտրվածքներ, Գյումրիում էլ կհետազոտվի ու կորոշվի հետագա բուժումը:
Հիշեցնենք, այսօր ժամը 12.15-ին ահազանգ է ստացվել, որ ժամը 10.56-ին Վրաստանի Հանրապետության Նինոծմինդա-Բավրա ավտոճանապարհին` Ատլիովսկի գյուղի մոտակայքում դեռևս չբացահատված հանգամանքներում շրջվել է «Տոյոտա» մակնիշի ավտոմեքենան, ինչի հետևանքով տարբեր աստիճանի վնասվածքներով հիվանդանոց են տեղափոխվել ՀՀ քաղաքացիներ` 2009 թ. ծնված Լ. Կարապետյանը, 2001 թ. ծնված Ռ. Կարապետյանը, 1989 թ. ծնված Հ. Դավթյանը, 2004 թ. ծնված Մ. Կարապետյանը:

Пострадавшего в ДТП на автодороге Ниноцминда- Бавра 9-летнего ребенка, состояние здоровья которого медики оценивали как крайне тяжелое, на данный момент срочно перевозят в ереванский медцентр «Сурб Аствацамайр». Об этом Panorama.am сообщили в пресс-службе Минздрава Армении.
Сообщается, что в ходе обследования у него был диагностирован перелом правой височной кости и субдуральная гематома лобной области. В медцентре «Сурб Аствацамайр» будет решено, требуется ли хирургическое вмешательство или нет.
Из медцентра района Ниноцминда, куда после ДТП были госпитализированы трое граждан Армении, пострадавших в аварии, в медцентр города Гюмри будет перевезен Г. Давтян, 1989 г.р. На данный момент известно, что у него переломы. В городе Гюмри он пройдет обследование с целью определить дальнейшую стратегию лечения.
Напомним, 25 июля, в 12:15, поступил сигнал о том, что в 10:56 на автодороге Ниноцминда-Бавра произошло ДТП. при пока невыясненных обстоятельствах автомобиль марки «Toyotа» с госномерами 26 OS 919 съехал с проезжей части и перевернулся, в результате чего в медцентр района Ниноцминда были госпитализированы граждане Армении Л. Карапетян, 2009 г.р., Р. Карапетян, 2001 г.р., Г. Давтян, 1989 г.р., а также М. Карапетян, 2004 г.р.