ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին
Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների, հուլիսի 21-ից 27-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 220 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պաշտպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

За неделю Азербайджан нарушил режим перемирия в Нагорном Карабахе около 220 раз. АО НКР подавила активность противника
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил за период с 21 по 27 июля, согласно оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, было зафиксировано порядка 220 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия.
Согласно информации, передовые подразделения азербайджанских сил из оружия разного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 1000 выстрелов.
Передовые подразделения АО НКР дали соразмерный ответ на провокационные действия противника и с уверенностью несли боевое дежурство на всей протяженности линии соприкосновения.