Սյունիքը՝ Հակոբյաններին. Մաքսիմ Հակոբյանը թիվ 38 ընտրատարածքում ցանկանում է առաջադրել իր եղբորորդուն
Վահե Հակոբյանի՝ Սյունիքի մարզպետ նշանակվելուց հետո թիվ 38 ընտրատարածքում թափուր մնացած տեղի համար ընտրությունները կկայանան սեպտեմբերի 29-ին, սակայն թեկնածուների հարցում դեռ անորոշություն է: Համենայնդեպս, ՀՀԿ-ում սպասում են, որ Սերժ Սարգսյանը վերադառնա արձակուրդից ու որոշում կայացնի: Այս պահին տալիս են միայն նորաթուխ մարզպետի հորեղբորորդու՝ Առնոլդ Հակոբյանի անունը: Ասում են, որ Վահեն և նրա հայրը՝ Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի սեփականատեր Մաքսիմ Հակոբյանը, այդպես են ցանկանում:
«Սուտ-սուտ բաների մասին ինձ մի հարցրեք»,- «Հրապարակ»-ի լրագրողի հարցին ի պատասխան՝ հայտարարել է քաղաքական թեմաներից խոսել հրաժարվող Մաքսիմ Հակոբյանը: Ինչ վերաբերում է քաղաքական մնացյալ ուժերին, ապա դաշնակցականները, ըստ լուրերի, պատրաստվում են առաջադրել Կապանի նախկին քաղաքապետ Արթուր Աթայանի թեկնածությունը, իսկ ԲՀԿ-ն դեռ որոշում չունի՝ քննարկում է հարցը: «Ժառանգությունն» էլ, ամենայն հավանականությամբ, Զարուհի Փոստանջյանի թեկնածությունը կառաջադրի: Ասում են՝ թե Զարուհին է սիրում Սյունիքը, թե սյունեցիները՝ նրան:

«Грапарак»: Максим Акопян желает выдвинуть своего племянника на пост депутата
После назначения на пост губернатора Сюника Ваге Акопяна дополнительные выборы на избирательном участке №38 в Сюнике состоятся 29 сентября, однако в вопросе кандидатов пока нет определенности.
«Во всяком случае, Республиканская партия Армении пока ждет возвращения Сержа Саргсяна из отпуска и его решения. В настоящее время называют только имя племянника новоназначенного губернатора – Арнольда Акопяна. Говорят, что так хотят Ваге и его отец – директор Зангезурского медно-молибденового комбината», - отмечает издание.
«Не спрашивайте меня о том, что является неправдой», - заявил в ответ на вопрос корреспондента газеты «Грапарак» Максим Акопян.
Что касается других политических сил, то АРФ «Дашнакцутюн» собирается выдвинуть кандидатом бывшего мэра Капана Артура Атаяна, а «Процветающая Армения» пока обсуждает этот вопрос и не приняла решения. Партия «Наследие», по всей вероятности, выдвинет кандидатуру Заруи Постанджян. «Говорят, что Заруи любит Сюник, а жители Сюника – ее», - отмечает издание.