Ռուսաստանի դեսպանը կհանդիպի ռուսաստանյան բուհերի առաջին կուրսերի ուսանողների և նրանց ծնողների հետ
Օգոստոսի 2-ին Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության Դեսպանատանը կկայանա բակալավրատի և մագիստրատուրայի հայ ուսանողների ավանդական ընդունելություն, ովքեր ռուսաստանյան բուհեր են ընդունվել ռուսաստանյան բուհերի առաջին կուրսեցիների միջպետական կրթաթոշակների ծրագրով:
Հայաստանում Ռուս համագործակցության ներկայացուցչության մամուլի ծառայության փոխանցմամբ` Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Իվան Վոլինկինը կընդունի մոտ 80 ուսանողների և նրանց ծնողների:
Հանդիպմանը կմասնակցեն կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը, Հայաստանում Ռուսաստանի Դեսպանության խորհրդական, Ռուսհամագործակցության ներկայացուցչության ղեկավար Վիկտոր Կրիվոպուսկովը, «ՀԿԵԳ» ՓԲԸ տնօրեն Վիկտոր Ռեբեցը, «Հայռուսգազարդ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Վարդան Հարությունյանը, Ռուսագետների հայկական ասոցիացիայի, Հանրակրթական դպրոցների ռուսաց լեզվի և գրականության ուսուցիչների հայկական ասոցիացիայի, Ռուսաստանի բուհերի շրջանավարտների միության, ինչպես նաև ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչները:

Посол России И.Волынкин встретится с армянскими студентами российских вузов и их родителями
В посольстве России в Армении 2 августа состоится традиционный прием армянских студентов бакалавриата и магистратуры, поступивших в российские вузы по программе межгосударственных образовательных стипендий в 2013 году. Об этом сообщает пресс-служба представительства «Россотрудничества» в Армении.
Согласно информации, чрезвычайный и полномочный посол России в Армении Иван Волынкин примет более 80 студентов и их родителей.
Во встрече примут участие министр образования и науки Армен Ашотян, советник посольства России в Армении, руководитель представительства «Россотрудничества» Виктор Кривопусков, генеральный директор ЗАО «ЮКЖД» Виктор Ребец, генеральный директор ЗАО «Армросгазпром» Вардан Арутюнян, представители Армянской ассоциации русистов, Армянской ассоциации учителей русского языка и литературы общеобразовательных школ, Объединения выпускников вузов России, а также СМИ.