Հայկական կայքերից մեկի ղեկավարին պոռնկագրական նյութ տարածելու համար մեղադրանք է առաջադրվել
«Օնլայն Թիվի» ՍՊԸ-ի տնօրեն 30-ամյա Ռեգինա Թովմասյանի նկատմամբ պոռնկագրական բնույթի նյութ տարածելու համար մեղադրանք է առաջադրվել: Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանից Panorama.am-ը տեղեկանում է, որ իր կողմից ստեղծված տեղեկատվական, ժամանցային համանուն «www.online-tv.am» կայքում հաճախորդների քանակը ավելացնելու նպատակով 2012թ. հոկտեմբերի 11-ին տեղադրել է «Կատարյալ սեքս. Դիտեք բացառիկ ուսուցողական ֆիլմ» վերնագրով պոռնկագրական բնույթի տեսանյութ, որի արդյունքում այն տարածել է համացանցում` տեսանյութի բովանդակությանը «www.online-tv.am» կայք հաճախող այլ անձանց հաղորդակից դարձնելու միջոցով:
Ռեգինային մեղադրանքն առաջադրվել է ՀՀ Քրեաակն օրենսգրքի 263-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով` «Պոռնկագրական նյութեր կամ առարկաներ, այդ թվում՝ տպագիր հրատարակություններ, կինոյի և տեսաֆիլմերի նյութեր, պատկերներ կամ պոռնկագրական բնույթի այլ առարկաներ տարածելը»: Նշենք, որ ըստ քրեական օրենսգրքի, այս հանցանքը պատժվում է տուգանքով՝ նվազագույն աշխատավարձի երկուհարյուրապատիկից չորսհարյուրապատիկի չափով, կամ կալանքով՝ առավելագույնը երկու ամիս ժամկետով, կամ ազատազրկմամբ՝ առավելագույնը երկու տարի ժամկետով:
Ռեգինա Թովմասյանը Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ չի ընդունում իրեն առաջադրված մեղադրանքը, իսկ դատարանում իր շահերը պաշտպանելու է ինքը` փաստաբան չունի:

Директор одного из армянских сайтов обвиняется в распространении порнографического материала
Директору ООО «Онлайн ТВ» – 30-летней Регине Товмасян – предъявлено обвинение в распространении материалов порнографического характера. Как сообщили Panorama.am в суде общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш, с целью увеличения количества посетителей на созданном ею информационно-развлекательном сайте «www.online-tv.am», Р. Товмасян 11 октября 2012 г. разместила видеоматериал порнографического характера под заголовком «Идеальный секс. Смотрите эксклюзивный учебный фильм», затем распространила его в Сети, сделав содержание материала доступным для иных лиц, посещающих сайт.
Регине Товмасян предъявлено обвинение по признакам ч.1 ст.263 Уголовного кодекса Армении (Принуждение несовершеннолетних к участию в создании компьютерных программ, кино- и видеоматериалов, изображений порнографического характера или иных предметов порнографического характера, а также представление детской порнографии посредством компьютерной системы; наказываются штрафом в размере от четырехсоткратного до восьмисоткратного размера минимальной заработной платы, либо арестом на срок не свыше трех месяцев, либо лишением свободы на срок не свыше трех лет).
В беседе с корреспондентом Panorama.am Регина Товмасян отметила, что не признает предъявленного ей обвинения, а в суде свои интересы будет представлять сама, так как адвоката у нее нет.