«Երևանում կանցկացվի իրանական ապրանքների 15-րդ ցուցահանդեսը»,-այդ մասին իրանական «ԻՌՆԱ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ տեղեկացրել է Իրան-Հայաստան առևտրի պալատի նախագահ Լևոն Ահարոնյանը:
Լևոն Ահարոնյանի տեղեկացմամբ՝ սեպտեմբերի 26-ից սկսած 4 օր շարունակ տարբեր ոլորտներում աշխատող իրանական ընկերությունները հնարավորություն կունենան ցուցադրել իրենց ապրանքները:
Իրանական աղբյուրի հաղորդմամբ՝ ներկայում Իրանի և Հայաստանի միջև ապրանքաշրջանառության տարեկան ծավալը կազմում է շուրջ 380 միլիոն դոլար, որի 90 տոկոսը բաժին է ընկնում իրանական ապրանքների արտահանմանը Հայաստան:
Երկու երկների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն՝ կողմերը նպատակ ունեն ապրանքաշրջանառության ծավալները հասցնել մինչև 1 միլիարդ դոլարի:
Հիշեցնենք, որ Թեհրանի առևտրարդյունաբերական և Իրան-Հայաստան առևտրական պալատները Զարգացման հայկական գործակալության հետ համատեղ ս.թ. հուլիսի 16-ին Երևանում կազմակերպել էին Հայաստան-Իրան գործարար համաժողով, որին մասնակցեցին ավելի քան 60 իրանական ընկերություններ:

The 15th exhibition of Iranian goods will open in Yerevan on September 26, chairman of the Iranian-Armenian Chamber of Commerce and Industry Levon Aharonyan told reporters, according to Iran’s state-run news agency IRNA.
The exhibition will run for 4 days. It will give an opportunity to Iranian companies of various areas to present their goods, according to Aharonyan.
Commodity circulation between Iran and Armenia amounts to about USD 380 million, 90 percent of which falls to exports of Iranian goods to Armenia, IRNA said.
As agreed by the two countries, Iran and Armenia plan to increase commodity circulation to USD 1 billion.
Armenian-Iranian business forum took place in Yerevan on July 16, 2013. It was organized by the Armenian Development Agency (ADA) and commerce and industry chambers of Tehran and Armenia. More than 60 Iranian companies participated in it.