Կառավարությունը այսօրվա նիստում ընդունած որոշմամբ 2013թ. սեպտեմբերի 6-ից մինչև 15-ը Ֆրանսիայի Նիցցա քաղաքում անցկացվելիք ֆրանկոֆոնյան խաղերին մասնակցելու նպատակով ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությանը հատկացրել է 30 մլն դրամ: Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, ևս 3 մլն դրամ է տրամադրվել Հայաստանի ֆիզիկական կուլտուրայի պետական մարմնի հիմնադրման 90-ամյակին նվիրված միջոցառումների անցկացման, մասնավորապես` մեդալների և կրծքանշանների ձեռք բերման համար:
ՀՀ կառավարությունը Ֆրանկոֆոն տարածաշրջանների միջազգային ասոցիացիայի անդամակցության վճարը վճարելու նպատակով Լոռու մարզպետարանին հատկացրել է 1,650.0 եվրոյին համարժեք դրամ: Լոռու մարզը նշված ասոցիացիայի լիիրավ անդամ է դարձել 2011 թ. նոյեմբերին. հաշվի է առնվել մարզի և Ֆրանսիայի Պրովանս Ալպ Կոտ Դ'Ազյուր տարածաշրջանի երկար տարիների համագործակցությունը:

Armenia to participate in 8th Francophone games
30 million AMD has been directed to the RA Ministry of Sport and Youth Affairs in order to participate in Francophone games to be held in French city Nice from September 6 to 15. According to the Public Relation center of the RA Government another 3 million AMD was provided for the acquiring medals and organizing events dedicated to the 90th anniversary of the establishment of Armenian physical training state body.
In order to pay the International Association of Francophone Regions membership fee the RA Government has provided €1,650.0 to Lori municipality. Lori region has become a full member of the above mentioned association in November 2011. For this the long-term cooperation of the region and the French Provence-Alpes-Côte d'Azur was taken into consideration.