ԱՄՆ-ը պատրաստ է կին-նախագահ ունենալ.Միշել Օբամա
ԱՄՆ առաջին տիկին Միշել Օբաման կարծում է, որ Ամերիկան պատրաստ է կին նախագահ ունենալուն: ԱՄՆ նախագահի տիկինը չի մեկնաբանել Հիլարի Քլինթոնի հնարավոր թեկնածությունը, ով առայժմ չի հայտարարել՝ 2016-ին առաջադրվելու է նախագահի պաշտոնում, թե ոչ: Ինքը՝ Միշել Օբաման նշել է, որ չի առաջադրի իր թեկնածությունը բարձրագույն պաշտոնին:
Նախկին առաջին տիկին ու նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը համարվում է 2016-ի նախընտրական արշավի ֆավորիտ և բարձր վարկանիշ ունի դեմոկրատ-ընտրողների շրջանում: Նա արդեն ցուցադրել է հրապարակային քաղաքական գործչի ունակություններ՝ 2008 թվականին, երբ միայն համառ պայքարի արդյունքում փրայմերիզում զիջեց ներկա նախագահ Օբամային:

Первая леди США Мишель Обама считает, что Америка готова к тому, что президентом страны может стать женщина, сообщает РИА Новости со ссылкой на издание Parade.
"Да, я думаю, что страна к этому готова. Вопрос в том, кто лучший кандидат на эту роль", — рассказала первая леди в интервью.
Супруга президента США не стала комментировать возможную кандидатуру Хиллари Клинтон, которая до сих пор не сообщила, будет ли баллотироваться на пост президента в 2016 году.
Сама Мишель Обама отметила, что не станет выдвигать свою кандидатуру на высший пост.
Бывшая первая леди и госсекретарь Хиллари Клинтон считается фаворитом президентской гонки 2016 года и находится на пике популярности среди избирателей-демократов. Она уже продемонстрировала данные публичного политика в 2008 году, лишь в ходе упорной борьбы уступив на праймериз нынешнему президенту Бараку Обаме.