Նախօրեին երեկոյան սարսափելի ավտովթար է տեղի ունեցել Երևան-Սևան ճանապարհին, ավազի հանքի մոտ ինչի հետևանքով երեք մարդ մահացել է, 11-էլ տարբեր աստիճանի վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց:
ԱԻՆ լրատվական կենտրոնից հայտնում են, որ դեռևս չբացահայտված հանգամանքներում «Ֆորդ Տրանզիտ» մակնիշի 1113L ավտոմեքենան բախվել է ճանապարհի եզրաքարին և շրջվել: Մինչ հրշեջ-փրկարարների կանչի վայր հասնելը տուժածներ 42-ամյա Հ. Ս.-ն, 53-ամյա Լ. Բ.-ն, 12-ամյա Դ. Ս-ն և 11-ամյա Ա. Ս-ն տեղափոխվել են Երևանի «Սրբ. Գր. Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն:
Տուժածներ 24-ամյա Լ. Ա.-ն, 30-ամյա Ա. Ա-ն, 3-ամյա Վ. Ա.-ն, 5-ամյա Ջ. Ա.-ն, 62-ամյա Լ. Բ.-ն, 45-ամյա Հ. Գ.-ն և 42-ամյա Հ. Գ.-ն տեղափոխվել են Աբովյան քաղաքի Բժշկական կենտրոն: Աակայն, այնուհետև 30-ամյա Ա.Ա-ն, 5-ամյա Ջ.Ա.-ն և 45-ամյա Հ.Գ.-ն Աբովյան քաղաքի ԲԿ-ից տեղափոխվել են Երևանի «Սրբ. Գր. Լուսավորիչ» ԲԿ:
Ճանապարհատրանսպորտային պատահարի հետևանքով Աբովյան քաղաքի ԲԿ-ում մահացել է 38-ամյա Լ. Հ.-ն, իսկ երկու անձը չպարզված քաղաքացի՝ Երևանի «Սրբ. Գր. Լուսավորիչ» ԲԿ-ում:
Ըստ բժիշկների` տուժածների առողջական վիճակը գնահատվել է բավարար:
Հրշեջ-փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենան և դադարեցրել վառելիքի արտահոսքը: Տեղում իրականացրել են ճանապարհահատվածի լվացման աշխատանքներ:

Накануне вечером на автодороге Ереван-Севан произошло крупное ДТП, в результате чего три человека погибли, еще 11 госпитализированы с телесными повреждениями различной степени тяжести.
Как сообщает пресс-служба МЧС Армении, при пока не выясненных обстоятельствах автомобиль марки «Ford Transit» столкнулся с бордюром и перевернулся. До прибытия пожарных и спасателей пострадавшие 42-летний Г.С., 53-летний Л.Б., 12-летний Д.С., 11-летний А. С. доставлены в медцентр «Св. Григория Просветителя».
Пострадавшие 24-летний Л.А., 30-летний А.А., 3-летний В. А., 5-летний Дж. А., 62-летний Л.Б., 45-летний Х.Г., доставлены в медцентр города Абовян. Позднее 30-летний А. А., Дж. А. И 45-летний Х.Г. из медцентра города Абовян были перевезены в медцентр «Св. Григория Просветителя».
В результате ДТП в медцентре города Абовян скончался 38-летний Л.Г., а двое граждан, личность которых не установлена, скончались в медцентре «Св. Григория Просветителя».