«Մանկական Նոր ալիք-2013». Հայաստանի ներկայացուցիչը զբաղեցրել է 8-րդ հորիզոնականը
«Մանկական Նոր ալիք-2013» մրցույթում Հայաստանը ներկայացնող 9-ամյա էլինա Չոլախյանը հավաքելով 186 միավոր՝ զբաղեցրել է 8-րդ հորիզոնականը: Մրցույթի հաղթող է ճանաչվել Ուկրաինայի ներկայացուցիչ 12-ամյա Սոֆյա Տարասովան: Նա մրցութային երկու փուլերի արդյունքներով հավաքել է 197 միավոր: Այս մասին տեղեկանում ենք մրցույթի պաշտոնական կայքից:
Հիշեցնենք, որ մրցույթը կայացել է օգոստոսի 18-20-ը Արտեկում: Մրցույթին ընթացքում ելույթ են ունեցել 16 մասնակից Ռուսաստանից, Լատվիայից, Ղազախստանից, Ուկրաինայից, Ադրբեջանից, Լիտվայից, Ուզբեկստանից, Վրաստանից, Իսրայելից, Բելառուսից:

Представительница Армении на международном конкурсе молодых исполнителей популярной музыки «Детская Новая волна-2013», 9-летняя Элина Чолахян, заняла 8-е место, получив 186 баллов. Победительницей конкурса стала 12-летняя украинка, участница проекта "Голос.Дети" София Тарасова с результатом 197 баллов, сообщает официальный сайт конкурса.
В этом году финалистами конкурса «Детская Новая волна-2013», который проходил в Международном детском центре «Артек» в Крыму, стали 16 участников из 11 стран: Армении, Беларуси, Азербайджана, Грузии, Израиля, Казахстана, Латвии, Литвы, России, Узбекистана.