Այս տարվա 7 ամիսներին «Զվարթնոց» օդանավակայանով մեկնած ուղևորների թիվը կազմել է 448.915 մարդ, իսկ 2012 թվականի նույն ժամանակահատվածում այդ թիվը կազմել է 472.955: Այդ մասին Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ Կառավարությանն առընթեր Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչությունից:
Նույն ժամանակահատվածում «Զվարթնոց» օդանավակայանով Հայաստան ժամանած ուղևորների թիվը կազմել է 424.159 մարդ, իսկ նախորդ տարվա առաջին 7 ամիսներին նույն օդանավակայանով Հայաստան է ժամանել 432. 117 մարդ:
«Զվարթնոց» օդանավակայանից առաքված բեռների քանակը 2012-ի 7 ամիսների տվյալներով կազմել է 3567, իսկ 2013-ին դրանց քանակն ավելացել է՝ կազմելով 3799: Ներմուծված բեռների քանակը նույնպես նվազել է. այս տարի այն կազմել է 2430, իսկ նախորդ տարի՝ 3044:
Ընդհանուր առմամբ, «Զվարթնոց» օդանավակայանում այս տարի իրականացվել է 4673 վայրէջք և թռիչք, իսկ նախորդ տարի՝ 5894:

За первые 7 месяцев 2013 г. через ереванский аэропорт «Звартноц» перевезено свыше 448 тыс. пассажиров
11:51 21/08/2013
Объем пассажироперевозок через ереванский международный аэропорт «Звартноц» в январе-июле 2013 года составил 448 тыс. 915 человек против 472 тыс. 955 человек за аналогичный период прошлого года. Об этом сообщается на сайте Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении.
За указанный период через аэропорт «Звартноц» в Армению прибыло 424.159 человек против 432. 117 человек за аналогичный период прошлого года.
За первые 7 месяцев 2013 года через «Звартноц» из страны было вывезено порядка 3799 тонн грузов против 3567 тонн за аналогичный период 2012 года, ввезено в страну – 2430 тонн грузов (в 2012 г. – 3044 тонны).
За отчетный период общее число взлетов-посадок через «Звартноц» составило 4673 против 5894 за аналогичный период 2012 года.