Դիլիջանում ավտոբուսի` ձորը գլորվելու հետևանքով տուժած յոթ քաղաքացիներ դեռևս գտնվում են «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում: ԲԿ մամուլի քարտուղար Շուշան Հունանյանի տեղեկացմամբ՝ նրանցից միայն մեկն է վիրահատության ենթարկվել, այս պահին բոլոր հիվանդները բաժանմունքներում են:
«Հիմնականում, պոլիտրավմաներ ունեն: Բոլորի վիճակը գնահատվում է կայուն, առաջիկա օրերին արդեն դուրս կգրվեն»,- ասաց Հունանյանը:
Հիշեցնենք, օգոստոսի 23-ի առավոտյան 23 Երևան-Դիլիջան ավտոճանապարհի 86-րդ կմ-ում Փարաքարի գյուղի հիմնական դպրոցի կոլեկտիվին Հաղարծին տեղափոխող «Պազ» մակնիշի ավտոբուսը գլորվել էր ձորը: 18 մարդ տարբեր վնասվածքներով տեղափոխվել էր Դիլիջան քաղաքի հիվանդանոց, առավել շատ տուժածներն այստեղից տեղափոխվել են մայրաքաղաքի ԲԿ-ներ: 5 տուժածը բուժումը կշարունակի տնային պայմաններում։

Of 18 people injured in the bus crash on Yerevan-Dilijan road, 7 are still at Yerevan’s Erebuni Medical Center. Center’s spokeswoman, Shushan Hunanyan told Panorama.am that only one of them has undergone surgery.
“Most of them are treated for polytrauma. All of them are in stable condition and will be discharged in the coming days,” she said.
A car crash occurred at the 86th km of Yerevan-Dilijan road on August 23. The driver of a PAZ bus, which was carrying tourists from Parakar to Haghartsin, lost control of the vehicle and the bus fell about 22 meters into the gorge.