Շուշան Պետրոսյանը` ոստիկանի կողմից ակտիվիստին համբուրելու մասին. Ըստ նկարի` շատ նուրբ էր
Երգչուհի, ԱԺ հանրապետական խմբակցության անդամ Շուշան Պետրոսյանը զարմանում է, թե ինչու են ֆետիշացրել` ոստիկանի կողմից ակտիվիստ աղջկան համբուրելը:
«Դա՞ է մեր միակ պրոբլեմը այսօր: Դա թեմա չի, ինձ թվում է»,-լրագրողների հետ այսօրվա հանդիպմանը հարցրեց նա ու ավելացրեց, որ համբույրի մեջ ոչ մի վատ բան չկա:
«Ավելի լավ է համբույր, քան ծեծկռտուք»,-ասաց Շ. Պետրոսյանը, ապա դիմելով լրագրողներին, հարցրեց, համբույրի մեջ վա՞տ բան կա:
Արձագանքեցին` նայած, ո՞նց, ե՞րբ և ո՞ւմ կողմից:
«Ըստ նկարի` շատ նուրբ»,-ասաց Շուշան Պետրոսյանը, ապա հիշեցրեց, որ խոսքը հայ աղջկա մասին է ու խորհուրդ տվեց եղածի մասին շատ չխոսել, քանի որ, երգչուհու համոզմամբ, նրան վատություն են անում:
Հիշեցնենք, որ համացանցում մեծ տարածում գտավ Կոմիտաս 5 հասցեում բողոքի ակցիայի ժամանակ ոստիկանի կողմից ակտիվիստ աղջկան համբուրելու լուսանկարը: Ոստիկանությունը նախօրեին հայտարարեց, որ ոստիկանության պետի ցուցումով՝ ոստիկանության հիշյալ ծառայողի լիազորությունները դադարեցվել են: Եզրակացությունները կկատարվեն լիարժեք և ամբողջական ուսումնասիրությունների հիման վրա:

Republican MP, famous singer Shushan Petrosyan has expressed bewilderment about the public resonance around the photo of a “policeman kissing a female activist.”
“Is it the only problem we face now? I think this is not a topic for discussion,” she told a press conference today.
There is nothing bad about kissing, according to Ms Petrosyan. “Kissing is better than fighting,” she said, asking journalists if they see something bad about kissing.
It depends on where, whom and how, journalists replied, to which Shushan Petrosyan said that “the photo shows that the kiss was very tender.”
A photo appeared on the web of a “policeman kissing a female activist” during a protest at 5 Komitas Street against controversial construction work. The police announced yesterday that the policeman was dismissed from his job by the order of the police chief. Final conclusions will be issued after thorough studies.