Ադրբեջանի ժողովրդի համար այդպես էլ «մարդ» չճանաչվելով` նա դարձավ «տարվա մարդ» Ֆիլիպիններում. «Ազադլիգ»-ը` Ի. Ալիևի մասին
Իշխող «Ենի Ադրբեջան» կուսակցության պաշտոնական թերթը, «վստահելի աղբյուրներին» հղում կատարելով, տեղեկատվություն է հրապարակել, ըստ որի`«Biz News Asia» ֆիլիպինական թերթն Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին ճանաչել է «տարվա մարդ»:
«Ազադլիգ» թերթն իր շփոթությունն է արտահայտում այդ կապակցությամբ` չհասկանալով, թե ինչպես է իշխանամետ թերթը, անտեսելով այնպիսի հրատարակություններ, ինչպիսին են «Washington Post»-ը, «Spiegel»-ը և «The New York Times»-ը, Google որոնողական համակարգում բացակայող ֆիլիպինյան թերթին անվանում «մեծ լսարան» ունեցող հրատարակություն:
«Նման ռեյտինգները սովորաբար հրապարակվում են դեկտեմբերի վերջում կամ հունվարի սկզբում, այնպես, ինչպես ֆուտբոլիստների, դերասանների կամ երգիչների դեպքում: Իլհամ Ալիևին «տարվա մարդ» ճանաչելը պատահականորեն համընկավ նախընտրական շրջանի և ընթացիկ տարվա 8-րդ ամսվա հետ: Ասում են` բոլոր պատահականությունները պայմանավորված են անհրաժեշտություններով: Այն, որ Իլհամ Ալիևի անունը հայտնվել է հենց ֆիլիպինյան հրատարակության մեջ, նման է «ծայրահեղ» անհրաժեշտության: Ճիշտ է`հասկանալի չէ, թե այդ թերթն Իլհամ Ալիևին «տարվա մարդ» ճանաչելով ուշացել է 2013 թվականից, թե շտապել է 2014 թվականի համար», - գրում է թերթը:
«10 տարվա ընթացքում Ադրբեջանի ժողովրդի համար այդպես էլ «մարդ» չճանաչվելով` նա դարձավ «տարվա մարդ» Ֆիլիպիններում: Շնորհավորում ենք . . . Հետաքրքիր է, ֆիլիպինացիները երբևէ լսե՞լ են նմանատիպ հրատարակության գոյության մասին», - հեգնում է ադրբեջանական թերթը:

‘‘Azadlig’’: Have Filipinos heard about existence of newspaper which had in August announced Aliyev ‘‘Man of the Year’’?
The official newspaper of the ruling party "Yeni Azerbaijan", referring to its "reliable sources" issues information that the Philippine newspaper “Biz News Asia” has awarded the President of Azerbaijan Ilham Aliyev a "Man of the Year."
In this regard, the newspaper "Azadlig" expresses its bewilderment, how the pro-government newspaper can ignore such editions as “Washington Post”, “Spiegel”, “The New York Times” and call a Filipino newspaper edition, which is not even found by the Google search engine, "edition with a wide audience."
"Typically, these types of rates are published in late December or early January, just like in the case of footballers, actors or singers. Awarding Ilham Aliyev with the title of "Man of the Year" coincided with the pre-election period and the eighth month of the current year. They say that all haphazards are conditioned by necessity. The fact that the name of Ilham Aliyev appeared in the Philippine edition looks like a "terrible" necessity. However, it is not clear, whether this newspaper was late with announcing Ilham Aliyev a "Man of the Year" in 2013, or hurried for the 2014th," the newspaper writes.
"Thus, for 10 years he did not managed to become a "man" for the Azerbaijani people, but he became the "Man of the year" in the Philippines. Congratulations ... It’s rather interesting whether the Filipinos have heard about the existence of such a publication?" ironically concludes the Azerbaijani newspaper.