«Կատարյալ անհեթեթություն է: Հասկանում եմ, որ վերջին օրերի շոգը կարող է ոմանց մոտ ինչ-որ հալյուցինոգեն մտքեր առաջացնել, բայց ոչ այդ աստիճանի բացարձակ անհեթեթություն»,- Panorama.am-ին ասաց ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը` մեկնաբանելով այն լուրերը, թե Վարդան Օսկանյանը այլևս անելիք չունի ԲՀԿ-ի շարքերում և առաջիկայում վայր կդնի նաև մանդատը:
Ճշտող հարցին` Օսկանյանը մասնակցում է խմբակցության նիստերին, Ն.Զոհրաբյանը պատասխանեց. «Այո, մենք ամենօրյա ռեժիմով քննարկումների մեջ ենք խմբակցությունում տարբեր հարցերի շուրջ և այդ քննարկումներին շատ ակտիվորեն մասնակցում է պարոն Օսկանյանը: Այդ թվում և նախօրեին»,- հավելեց պատգամավորը:
Հիշեցնենք, որ Երևանի ավագանու ընտրություններից անմիջապես հետո Վարդան Օսկանյանը մեկնեց ԱՄՆ, ինչը բազմապիսի ենթադրությունների և մեկնաբանությունների տեղիք տվեց: Հիշեցնենք նաև, որ օգոստոսի 29-ին առավոտյան նախկին արտգործնախարարի որդին` Արա Օսկանյանը և նրա ընկերը բերման էին ենթարկվել ոստիկանություն թմրանյութեր պահելու կասկածանքով: Թեև դրանից երկու օր անց Արան արդեն մասնակցում էր աստղային հարսանիքի:

Oskanian has no plans to give up parliamentary mandate – Naira Zohrabyan
It is an absolute absurdity, secretary of Prosperous Armenia parliamentary faction Naira Zohrabyan told Panorama.am when asked whether Vartan Oskanian plans to withdraw from the party and will also give up his parliamentary mandate.
Oskanian regularly attends faction meetings, she said. “We hold daily discussions on various issues and Mr Oskanian participates in them actively as he did yesterday.”
Vartan Oskanian left for the United States just after the May 5 Yerevan municipal elections, which caused numerous speculations. Also, Vartan Oskanian’s son, Ara Oskanian, was detained on Aug 29 with his friend on suspicion of drug possession. No criminal case has been instituted. Oskanian and his friend were set free.