ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Անանյանների ընտանիքին՝ Հայաստանի գրողների միության նախագահ, հրապարակախոս, թարգմանիչ, Հայաստանի Հանրապետության մշակույթի վաստակավոր գործիչ Լևոն Անանյանի մահվան կապակցությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
«Մեծ է նրա ավանդը մեր լրագրության, հրապարակախոսության, թարգմանական գրականության հարստացման, ինչպես նաև հրատարակչական և գրական կյանքի կազմակերպման գործում:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում Լևոն Անանյանի ընտանիքին, հարազատներին և գրական հանրությանը, որին նա ծառայեց մեծ նվիրումով ու եռանդով»,-ասված է ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Armenian President Serzh Sargsyan sent a letter of condolence to the Ananyan family over the death of Chairman of the Writers’ Union of Armenia, publicist, translator, Distinguished Art Worker of the Republic of Armenia Levon Ananyan.
“His contribution to our journalism, political essay writing and enrichment of translated literature as well as to the book publishing and organization of literary life is great.
I express my deep condolences to the family of Levon Ananyan, his friends and literary society whom he served with dedication and vigor,” the letter said.