«ԱրմենՏել»-ն օժանդակում է դասական երաժշտության հայ կատարողներին
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը՝ Beeline) հայտարարում է Էդուարդ Միրզոյանի անվան լարային քառյակի հետ համագործակցության մեկնարկի մասին: Ընկերությունն, որպես գլխավոր հովանավոր, ֆինանսական աջակցություն կցուցաբերի քառյակի Հայաստանում և արտասահմանյան երկրներում 2013-2014թթ. կայանալիք ողջ համեգաշրջանի ընթացքում:
«Մեր կորպորատիվ պատասխանատվության հիմնական նպատակն է օգնել մարդկանց փոխել իրենց կյանքը դեպի լավը: Դա նշանակում է, որ մենք աջակցում ենք նրանց, ովքեր իրենց ջանասիրությամբ կերտում են իրենց ճանապարհը դեպի հաջողություն և իրենց աշխատանքով երջանկություն են պարգևում շրջապատին: Այդ իսկ պատճառով մենք ներկայացնում ենք Էդուարդ Միրզոյանի անվան լարային քառյակի հրաշալի և տաղանդավոր երաժիշտներին: Էդուարդ Միրզոյանը հայ մեծանուն կոմպոզիտոր է, ում ստեղծագործությունները ճանաչված են, ինչպես հայրենիքում այնպես էլ արտասհմանում և կատարվում են համաշխարհային դասականների վարպետների կողմից: Ուրախ ենք աջակցել այս ծրագրին, քանի որ այն նպատակ ունի պահպանել պրոֆեսիոնալիզմն ու հետաքրքրությունը դասական երաժշտության հանդեպ», - լրագրողների հետ այսօր հանդիպմանն ասել է «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Կյանքում ոչինչ պատահական չի լինում: Էդուարդ Միրզոյանի անվան լարային քառյակի ստեղծումն երկար ժամանակ սպասված իրադարձություն էր երաժիշտների և երաժշտասեր հասարակության կողմից: Այն ստեղծվեց ազգությամբ հայ երաժիշտների` Ռուսաստանի և Հայաստանի առաջատար նվագախմբերի մենակատարների համագործակցության արդյունքում: Պատահական չէ, որ հենց «ԱրմենՏել» ընկերությունն, որն առաջատար ընկերություններից մեկն է հեռահաղորդակցության շուկայում, հանձն առավ աջակցել քառյակի գործունեությանը: Հասարակությունը, որը վաղուց արդեն չի պատկերացնում ակտիվ կյանքն առանց Beeline ծառայությունների նաև հոգևոր սննդի կարիք ունի: Հուսով ենք, որ «ԱրմենՏել»-ի օգնությամբ մենք կապահովենք հոգևոր սննդի այն մասը, որն այդքան անհրաժեշտ է մեզ այս բարդ ժամանակներին», - ասել է Էդուարդ Միրզոյանի անվան լարային քառյակի մենակատար Արամ Ասատրյանը:
Քառյակի չորսամսյա գործունեության ընթացքում քառյակի երաժիշտները հաջողությունների են հասել բազմաթիվ միջազգային մրցույթներում և դրաձել են հայտնի ոչ միայն մեր երկրում, այլ նաև ողջ աշխարհում: Երաժիշտներից յուրաքանչյուրն արժանացել է մեծ թվով մրցանակների և պարգևների և ըստ արժանվույն է ներկայացրել հայրենիքը համաշխարհային բեմերում միջազգային համերգների ժամանակ: Հիմնադրման օրվանից քառյակն արժանացել է մի քանի մրցանակների. Գրան-պրի «Ռենեսանս» երաժիշտ-կատարողների 5-րդ Միջազգային Փառատոնի ժամանակ, որը կայացել է Գյումրիում, Առաջին Մրցանակ Կ. Կոստանյանի անվան միջազգային մրցույթում, ինչպես նաև ՀՀ մշակույթի նախարարության կողմից քառյակին է տրամադրվել մեծանուն իտալացի վարպետ Ջոզեֆ Գվարներիի ջութակը:

В Армении нашли новый способ популяризации классической музыки
ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) окажет финансовую поддержку концертной деятельности струнного Квартета имени композитора Эдварда Мирзояна в Армении и за рубежом на протяжении концертного сезона 2013-2014 гг. Об этом сообщает пресс-служба компании.
«Мы считаем, что основная задача нашей корпоративной ответственности – помочь людям изменить свою жизнь к лучшему. Это означает, что мы поддерживаем тех, кто своим трудом прокладывает себе путь к успеху и своим трудом дарит счастье окружающим. Именно поэтому, сегодня мы представляем замечательных, талантливых музыкантов струнного Квартета имени Эдварда Мирзояна – великого армянского композитора, чьи произведения широко известны как на Родине, так и за рубежом, и исполняются мастерами мировой классики. Мы рады быть причастными этому проекту, который направлен на поддержание профессионализма и интереса к классической музыке» – отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Андрей Пятахин.
«Хотим отметить, что в мире не бывает ничего случайного. Струнный квартет имени Эдварда Мирзояна, создание которого давно ожидалось в обществе музыкантов и любителей музыки, и не только в Армении, был создан в итоге сотрудничества армянских музыкантов – солистов ведущих оркестров Армении и России. И не случайно, что именно Beeline, ведущая компания на рынке связи, взялась помогать в деятельности квартета. Общество, давно уже не мыслящее активной жизни без услуг компании Beeline, нуждается и в духовной пище. Надеемся, что с помощью Beeline мы обеспечим и часть той духовности, которая так необходима в наше непростое время» – сказал солист Квартета им. Э. Мирзояна Арам Асатрян.
За четыре месяца существования Квартета его участники зарекомендовали себя на многочисленных международных конкурсах и стали известны не только в Армении, но и в мире. Каждый из музыкантов имеет большое количество сольных наград и премий, достойно представляет свою Родину за ее пределами во время частых зарубежных гастролей на мировых концертных площадках. Со дня основания коллектив удостоился нескольких наград, завоевав Гран-При на V Международном фестивале музыкантов-исполнителей «Ренессанс» в г. Гюмри и Первую Премию на Национальном конкурсе имени К. Костаняна, а также получил в свое распоряжение ценнейший инструмент – скрипку работы величайшего итальянского мастера Джозефа Гварнери, предоставленную Квартету Министерством Культуры Армении из Госколлекции РА.
При спонсорстве «АрменТел» Квартет проведет гастрольные туры по Армении и за рубежом, а также даст благотворительные концерты для детей из малообеспеченных семей и воспитанников детских домов Армении.