Հայաստանի ազգային հավաքականը ժամանել է Չեխիա
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, այսօր առավոտյան ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականը չարտերային ուղիղ չվերթով մեկնել է Չեխիայի մայրաքաղաք Պրահա, որտեղ վաղը` սեպտեմբերի 6-ին, տեղի կունենա Աշխարհի 2014 թ. առաջնության ընտրական փուլի հանդիպումը Չեխիայի և Հայաստանի ազգային հավաքականների միջև:
Ինչպես Պրահայից ՀՖՖ պաշտոնական կայքին տեղեկացրել է ՀՖՖ մամուլի քարտուղար Տիգրան Իսրայելյանը, Հայաստանի ազգային հավաքականի ինքնաթիռն արդեն վայրէջք է կատարել: Մեր ֆուտբոլային ընտրանին հանգրվանել է «Մարիոտ Կորտյարդ Ֆլորա» հյուրանոցում:
Այսօր երեկոյան` Երևանի ժամանակով ժամը 20:30-ին, Հայաստանի ազգային ընտրանին նախախաղային մարզում կանցկացնի Պրահայի «Էդեն Արենա» մարզադաշտում: Հենց այստեղ էլ սեպտեմբերի 6-ին` Երևանի ժամանակով ժամը 20:00-ին, տեղի կունենա Չեխիա-Հայաստան ընտրական հանդիպումը:

The Armenian football national team left for the Czech Republic by chartered flight today. Tomorrow, on September 6, Armenia will play a WC-2014 qualifying round match against the Czech Republic.
As the FFA official website was informed by FFA press officer Tigran Israyelyan, the Armenian national team has already arrived in the Czech Republic and will stay at the Marriott Courtyard Flora Hotel.
Our team will have the pre-match training, at 20:30 by Yerevan time in Eden Arena stadium. The match between the two teams will take place in the same stadium on September 6 and will start at 20:00 by Yerevan time, the FFA official website said.