Առաջիկայում հայ և արաբ վերահսկիչ փորձագետները միասին կմեկնարկեն Հայաստանի պետական գնումների վերահսկողության ոլորտի ուժեղացման և բարեփոխումների նոր ծրագիր: Այս մասին պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել աշխատանքայով այցով Աբու Դաբիում գտնվոց Վերահսկիչ պալատի նախագահ Իշխան Զաքարյանի ու Արաբական Միացյալ Էմիրությունների բարձրագույն վերահսկիչ մարմնի նախագահ դոկտոր Ալ Ամիմիի հանդիպման ժամանակ:
ՎՊ լրատվական ծառայության հաղորդմամբ, հանդիպումների ընթացքում Իշխան Զաքարյանն ու Հարիբ Ալ Ամիմին վերահաստատել են համագործացությունն ընդլայնելու իրենց պատրաստակամությունը, պայմանավորվել են զարգացնել համագործակցությունը հատկապես գնումների ոլորտում, որտեղ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների վերահսկիչ պալատի փորձն առհասարակ լավագույներից է:
Նրանք քննարկել են երկու երկրների միջև հնարավոր տնտեսական համագործակցության ոլորտում վերահսկիչ կառույցների համար համատեղ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Armenian and Arab controllers will jointly launch a program on increasing control of state procurement in Armenia. An agreement about it was achieved at a meeting between chairman of the Armenian Control Chamber (CC) Ishkhan Zakaryan and chairman of the United Arab Emirates (UAE) Board of Supervision Dr. Harib Al Amin in Abu Dhabi.
According to the Armenian CC press service, Ishkhan Zakaryan and Dr. Harib Al Amin reaffirmed readiness to expand cooperation and agreed to develop ties, particularly in the area of procurement as the UAE Board of Supervision has one of the best experiences in this area.
They also discussed other issues of bilateral interest to the control bodies for possible economic cooperation between the two countries.