Գրողների միության նախագահի արտահերթ ընտրությունը՝ նոյեմբերին. տեսակետ կա, որ բանաստեղծ Էդվարդ Միլիտոնյանն է ընտրվելու
09:14 17/09/2013
Հայաստանի գրողների միության արտահերթ համագումարը նախատեսվում է անցկացնել նոյեմբերին, որի ընթացքում անցկացվելու է ՀԳՄ նախագահի ընտրություն: «Հայկական ժամանակ»-ի թղթակցին այս մասին հայտնել է գրականագետ Ավիկ Իսահակյանը:
Իսահակյանն ընդգրկված է համագումարի նախապատրաստական աշխատանքները կազմակերպելու նպատակով ստեղծված հանձնաժողովի կազմում: Այս պահի դրությամբ, գրողների շրջանում համոզմունք կա, որ ՀԳՄ հաջորդ նախագահը դառնալու է բանաստեղծ Էդվարդ Միլիտոնյանը:

Early elections at writers’ union to be held on November; Poet Edward Miltoyan is possible candidate
10:56 17/09/2013
The early convention of the Armenian Writers’ Union is to be held on November, during the convention elections of the AWU chairman are to be held, literary critic Avik Isahakyan told the “Haykakan Zhamanak”.
Isahakyan is involved in the commission of the preparation processes. There is a conviction among the writers that next chairman of AWU is to be the poet Edward Miltoyan.