Արցախի Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր մասնակցել է Արցախի գլխավոր խորհրդանիշներից մեկը հանդիսացող «Մենք ենք, մեր լեռները» նոր կապիտալ վերանորոգված հուշարձանի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, երկրի ղեկավարն ընդգծել է ազգային խորհրդանիշների պահպանման կարևորությունը` գոհունակություն հայտնելով, որ այս գործընթացի մասնակից է նաև սփյուռքը: Այս համատեքստում Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել բարերար Կարեն Ավագյումյանին համալիրի բարեկարգման աշխատանքները ֆինանսավորելու համար` այն համարելով պատմական հայրենիքի հետ կապերն ամուր պահելու լավագույն միջոցներից մեկը:
Միջոցառմանը մասնակցում էին ԼՂՀ երկրորդ նախագահ Արկադի Ղուկասյանը, Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրհամյանը, Հայաստանի առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանը, ԼՂՀ ԱԺ խոսնակ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, Մեծ Բրիտանիայի Lորդերի պալատի անդամ բարոնուհի Քերոլայն Քոքսը, կոթողի հեղինակ Սարգիս Բաղդասարյանի որդի Աշոտ Բաղդասարյանը, Արցախի և Հայաստանի բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, բազմաթիվ հյուրեր արտերկրից:

On September 25, Artsakh Republic President Bako Sahakyan attended the unveiling ceremony of renovated “We and Our Mountains” monument - one of the main symbols of Artsakh.
The President stressed the importance of maintaining national symbols, expressing satisfaction that the Diaspora was involved in this process too. Within this context President Sahakyan expressed gratitude to philanthropist Karen Avagyoumyan for financing the improvement of the complex, considering it among the best methods to keep strong ties with the historical homeland.
Second President of NKR Arkady Ghoukasyan, RA National Assembly speaker Hovik Abrahamyan, First Lady of Armenia Rita Sargsyan, speaker of NKR National Assembly Ashot Ghoulyan, NKR Prime Minister Ara Haroutyunyan, member of the British Parliament’s House of Lords Baroness Caroline Cox, Ashot Baghdasaryan, son of the monument’s architect Sargis Baghdasaryan, officials from Artsakh and Armenia and numerous foreign guests attended the event, reported the Central Information Department at the Artsakh President’s Office.