Հովիկ Աբրահամյանն ու ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանը առանձնազրույց են ունեցել
«Երեկ՝ ԱԺ նիստի ժամանակ, ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մոտեցել է ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանին, նստել նրա կողքին ու մի քանի րոպե ինչ-որ հարց է քննարկել: «Ժողովուրդ»-ի հետ զրույցում Արամ Մանուկյանը նշել է, որ իրենք խոսել են մոտ 10 տարի շարունակ ԱԺ օրակարգում ընդգրկված «Բռնությամբ կատարված հանցագործությունների զոհերին փոխհատուցելու մասին» եվրոպական կոնվենցիան խորհրդարանում վերջնականապես քննարկման դնելու վերաբերյալ:
«Աբրահամյանը Մանուկյանին տեղեկացրել է, որ կառավարությունը խնդրել է 15 օրով հետաձգել այս հարցը, քանի որ լրացուցիչ ճշգրտումների կարիք կա. այդ կոնվենցիայի ընդունման դեպքում պետական բյուջեից հսկայական փոխհատուցումների անհրաժեշտություն է առաջանում, իսկ դա հանգեցնում է լրացուցիչ ծախսերի»:

Armenian National Assembly speaker Hovik Abrahamyan had a private talk with ANC parliamentary faction secretary Aram Manukyan in parliament yesterday. Aram Manukyan told Zhoghovurd daily that they spoke about putting for discussion in parliament the European Convention on the Compensation of Victims of Violent Crimes, which has been on the parliament’s agenda for about 10 years.
Abrahamyan told Manukyan that the government requested to delay the discussion for about 15 days because there was a need to clarify some issues – in case of adoption of the convention it will be necessary to pay big compensations from the budget, which requires additional expenses, the paper says.