ԴիջիԹեք էքսպո ֆորումի այցելուներին ներկայցվել են DigiCamp ամառային ճամբարի լավագույն բիզնես գաղափարները
Հայաստանում կայացած առաջին DigiCamp ամառային տեխնոլոգիական ձեռներեցության ճամբարի լավագույն բիզնես-նախագծերը ներկայացվեցին DigiTec Expo 2013 տեխնոլոգիական միջազգային ցուցահանդեսի շրջանակում:
«ԱրմենՏել» ընկերության մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, DigiTec ֆորումի կազմակերպիչների որոշմամբ երիտասարդ գործարարների բիզնես-գաղափարները ներկայացվել են երկու առանձին տաղավարներով և առաջացրել են մեծ հետաքրքություն ցուցահանդեսի այցելուների շրջանում:
Հիշեցնենք, որ DigiTec ֆորումն այս տարի անց է կացվում Մերգելյանի անվան ինստիտուտի տարածքում գտնվող «Երևան Էքսպո» կենտրոնում:
DigiCamp ամառային տեխնոլոգիական ձեռներեցության ճամբարի երիտասարդ գործարարներին այցելեց «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր Տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Շատ հաճելի է տեսնել, որ ֆորումի առաջին իսկ օրից հայ գորածարները ցուցաբերեցին մեծ հետքրքրություն DigiCamp տաղավարի հանդեպ: Սա նաև բացառիկ հնարավորություն էր մեր երիտասարդների համար, քանի որ նրանք այստեղ ստացան իրենց «ապագայի ուղեգիրը», ձեռք բերեցին նոր կապեր հետագա համագործակցության համար և ծանոթանացան ապագա գործընկերների հետ: «ԱրմենՏել» ընկերության կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության հիմնական նպատակն է մարդկանց կյանքը դարձնել ավելի լավ: Այսօր մենք տեսնում ենք դրա վառ օրինակը. երիտասարդ նախաձեռնողները մեր աջակցությամբ արդեն իսկ ստեղծում են իրենց բիզնեսը: Հաշվի առնելով նրանց ներկայացրած գաղափարների նորարարությունը և արդիականությունը` համոզված եմ, որ կտեսնենք, թե նրանք ինչպես են վաղը ղեկավարում սեփական ընկերությունը, ստեղծում նոր աշխատատեղեր և զարգացնում երկրի տնտեսությունը»,- նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Նշենք, որ DigiCamp ճամբարը կայացել է օգոստոսի 1-10-ը, Ծաղկաձորում: Ճամբարին մասնակցում էին 16-30 տարեկան 26 անձիք, ովքեր հնարավորություն ունեցան ծանոթանալ ոլորտի առաջնորդների հետ, լսեցին նրանց հաջողության պատմություններն ու բացահայտեցին առաջատար ընկերությունների հաջողության գաղտնիքները, մասնակցեցին ոլորտին քաջատեղյակ մասնագետների դասընթացներին և ձեռք բերեցին կիրառական գիտելիքներ:
DigiCamp` ամառային տեխնոլոգիական ձեռներեցության ճամբարի կազմակերպիչն է Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը, գլխավոր գործընկերն է «ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline), աջակիցը` Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը:
Կարիերայի աճը Հայաստանով չի կարող սահմանափակվել. Վահրամ Ավանեսյանը` ՏՏ ոլորտի երիտասարդ մասնագետների արտահոսքի մասին

Посетителям DigiTec Expo в Ереване представлены бизнес идеи финалистов летнего лагеря по технологическому предпринимательству
16:36 04/10/2013
Инновационные бизнес-проекты финалистов первого в Армении летнего лагеря по технологическому предпринимательству DigiCamp были представлены в рамках форума высоких технологий DigiTec Expo 2013.
Бизнес-идеи молодых предпринимателей, представленные по решению организаторов форума DigiTec двумя отдельными павильонами, вызвали большой интерес посетителей выставки, которая в этом году проходит в Экспо-центре на территории института им.Мергеляна в Ереване.
Юных предпринимателей – финалистов летнего лагеря DigiCamp посетил генеральный директор компании «АрменТел», которая в этом году выступила спонсором летнего лагеря технологического предпринимательства DigiCamp.
Отметим, что летний лагерь по технологическому предпринимательству DigiCamp прошел 1-10 августа в Цахкадзоре. В нем приняли участие 26 человек в возрасте от 16 до 30 лет. В ходе проведения лагеря участники познакомились с лидерами в области технологий, послушали истории их успеха и раскрыли секреты успеха ведущих компаний, а также приняли участие в лекциях специалистов и приобрели практических опыт.
Организатором летнего лагеря технологического предпринимательства DigiCamp является Союз компаний по информационным технологиям, генеральный партнер — компания «АрменТел» (торговая марка Beeline), поддержку мероприятию оказал Молодежный фонд Армении.