Մայնի Ֆրանկֆուրտի գրքի տոնավաճառում  ներկայացված են նաև հայերեն գրքեր
Նախօրիեն Մայնի Ֆրանկֆուրտում 65-րդ անգամ աշխատանքներ է սկսել աշխարհում գրքի ամենամեծ տոնավաճառը: 100 երկրից 7,3 հազար ցուցադրողներ ներկայացրել են իրենց արտադրանքը: Panorama.am-ի հետ զրույցում ՀՀ մշակույթի նախարարության գրքի և հրատարակչական գործի կենտրոնի տնօրեն Էդվարդ Միլիտոնյանն ասաց, որ Հայաստանը նույնպես մասնակցում է տոնավաճառին: Նա հայտնեց, որ մշակույթի նախարարության պատվիրակությունն արդեն այնտեղ է, ներկայացված է գեղարվեստական, հանրամատչելի, մանկական, ալբոմային և այլ գրականություն:
«ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ»-ի տեղեկացմամբ, տոնավաճառի կազմակերպիչները սպասում են, որ այս տարի տոնավաճառ կայցելի մոտ 280 հազար մարդ: Կազմակերպիչները չեն կասկածում, որ ինչպես նախորդ տարի, այս տարի էլ ուշադրության կենտրոնում է լինելու էլեկտրոնային գիրքն ու անալոգային նյութերի թվայնացման մեթոդները:
Տոնավաճառը շարունակվելու է մինչև հոկտեմբերի 13-ը:
Մայնի Ֆրանկֆուրտում առաջին անգամ գրքի տոնավաճառն անցկացվել է 1949 թ. սեպտեմբերին: Այդ ժամանակ գերմանացի 205 հրատակիչներ ներկայացրել են իրենց արտադրանքը:

Армения участвует в крупнейшей в мире книжной ярмарке во Франкфурте-на-Майне
Во Франкфурте-на-Майне накануне вечером открылась крупнейшая в мире 65-я международная книжная ярмарка «Frankfurter Buchmesse 2013». Всего в смотре принимают участие 7,3 тыс. экспонентов из более чем 100 стран мира.
Как сообщил в беседе с корреспондентом Panorama.am директор Центра книги и издательского дела министерства культуры Армении, детский писатель и поэт Эдвард Милитонян, Армения также участвует в ярмарке. По его словам, делегация министерства культуры Армении уже находится во Франкфурте-на-Майне, на ярмарке представлена художественная, периодическая, детская литература и пр.
Как передает ИТАР-ТАСС, организаторы ожидают, что в нынешнем году ярмарку посетят около 280 тыс. человек. Разумеется, как и в прошлые годы, большое внимание на ярмарке будет уделяться электронным книгам и методам оцифровки аналоговых материалов.
Впервые ярмарка во Франкфурте-на-Майне прошла в сентябре 1949 года. Тогда свою продукцию продемонстрировали 205 немецких издательств.