Վարդան Մինասյան. «Ավելորդ բաներին ոչ մի կերպ չեմ վերաբերվում, մտածում եմ միայն խաղի մասին»
Աշխարհի 2014 թ. ֆուտբոլի առաջնության ընտրական փուլի Հայաստան-Բուլղարիա հանդիպման նախաշեմին մեր թիմի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց, որ ֆուտբոլային հասարակայնության մեջ առկա ռևանշիստական տրամադրությունները կարող են խանգարել իրենց:
«Վերջին օրերին հաճախ եմ ռևանշիստական հայտարարություններ լսում. դրանք ավելորդ են և կխանգարեն մեզ: Առաջիկա հանդիպման արդյունքը մեզ համար կարևոր է: Թեկուզ փոքր, բայց հաջորդ փուլում հայտնվելու հնարավորություն ունենք և պետք է ձգտենք իրագործել այն: Բացի այդ, Հայաստանում դեռ հաղթանակ չենք տոնել, նաև վարկանիշի խնդիր ունենք: Ընտրական փուլի վերջին երկու խաղում հաջողության դեպքում չորրորդից կբարձրանանք երրորդ զամբյուղ: Այնպես որ, մեր մոտիվացիան շատ բարձր է»,- ասաց Վարդան Մինասյանը:
Նա նշեց նաև, որ Արթուր Եդիգարյանը որակազրկման պատճառով բաց կթողնի բուլղարացիների հետ հանդիպումը, իսկ Մասիս Ոսկանյանի մասնակցությունը դեռ հարցականի տակ է:
«Բուլղարիայի հավաքականն ագրեսիվ է խաղում և բարձր մոտիվացիայով,- ավելացրեց Վարդան Մինասյանը:- Դրա շնորհիվ է, որ այժմ երկրորդ տեղն է զբաղեցնում խմբում: Սոֆիայում մենք տրվեցինք սադրանքներին և պարտվեցինք: Հիմա պետք է ձգտենք կենտրոնանալ մեր խաղի վրա և արդյունք ապահովել»:
Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչը, պատասխանելով հարցերից մեկին, նշեց, որ ոչ մի կերպ չի վերաբերվում բուլղարացիներին «ջերմ» դիմավորելու ակցիային և մտածում է միայն վաղվա հանդիպման մասին:

Вардан Минасян назвал самую главную задачу сборной Армении на матче с Болгарией
«Присутствующие среди футбольных болельщиков реваншистские настроения могут помешать игре», – заявил главный тренер сборной Армении Вардан Минасян на пресс-конференции перед матчем со сборной Болгарии в рамках отборочного цикла ЧМ-2014.
«В последние дни наблюдаются реваншистские настроения: они излишни и помешают нам. Для нас важен результат предстоящей игры. У нас есть хоть и небольшой, но все же шанс оказаться в следующем этапе, и мы должны стремиться к этому. Кроме того, мы еще не праздновали победу в Армении. Стоит также задача улучшения рейтинга. В случае успеха в последних двух играх отборочного тура наша команда из корзины № 4 переместится в корзину № 3. Так, что у нас сильная мотивация», – сказал Вардан Минасян.
При этом он отметил, что Артур Едигарян дисквалифицирован и пропустит матч, под вопросом и участие в игре Масиса Восканяна.
«Сборная Болгарии играет агрессивно и с высокой мотивацией. Именно благодаря этому она занимает второе место в группе. В Софии мы поддались на провокации и проиграли. Сейчас мы должны сконцентрироваться на предстоящем матче. Для нас самое главное – результат», – отметил тренер сборной Армении.
Что же касается того, что армянские болельщики намерены оказать сборной Болгарии «теплый прием», Вардан Минасян сказал: «Я думаю только о завтрашнем матче».