Արմեն Պողոսյան. Ձվի թանկացումն արդարացված չէ
«Ձվի շուկայի նկատվող թանկացումն անտրամաբանական է,  ոչ արդարացված, օբյեկտիվ պատճառ չեմ տեսնում: Թանկացումն անկազմակերպ, տնտեսական ոչ օպտիմալ քաղաքականություն վարելու հետևանք է»,- ասուլիսում նման կարծիք հայտնեց «Սպառողների միություն» ՀԿ նախագահ Արմեն Պողոսյանը:
Նրա խոսքով, ԳԱ սննդի անվտանգության պետական ծառայությունը, ՏՄՊՊՀ-ն են պատասխանատու, որպեսզի վերահսկեն շուկաներում նկատվող թանկացումները, բայց այդ կառույցները էֆեկտիվ չեն աշխատում, մշտապես ասում են, որ պլանային ստուգումներ են նախատեսված, այսինքն` օպերատիվ արձագանք չկա:
Ա. Պողոսյանն ասաց, որ Հայաստանում պարենային բոլոր ապրանքները թանկացել են, բացի շաքարավազից, մինչդեռ համաշխարհային շուկայում ամեն ինչի գինը նվազում է:

The increase in egg prices is illogical and unjustified. I see no objective reason for it. The price increase is the result of poorly organized, non-optimal economic policy, chairman of the Union of Consumers Armen Poghosyan told reporters in Yerevan.
Poghosyan noted that the State Food Safety Service and the State Commission for the Protection of Economic Competition (SCPEC) are responsible for control of price hikes, yet these bodies do not work efficiently.
He added that prices for all food products except sugar have risen in Armenia, whereas global food prices are falling.