Իտալական իշխանությունները Մարադոնայից պահանջում են փակել պարտքերը
Իտալական իշխանությունները սպառնում են սառեցնել Դիեգո Մարադոնայի ֆինանսական ակտիվներն այդ երկրում, եթե չվճարի պարտքերը հարկային մարմիններին: Այս մասին հայտնում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը:
Հարկային մարմինների ներկայացուցիչները Մարադոնային այդ մասին տեղեկացրել են Հռոմի հյուրանոցներից մեկում: Արգենտինացի նախկին ֆուտբոլիստն Իտալիայի մայրաքաղաք էր ժամանել` հետևելու երկրի առաջնության «Ռոմա»-«Նապոլի» հանդիպմանը, որն ավարտվեց հռոմեական թիմի հաղթանակով` 2:0 հաշվով:
Մարադոնան «Նապոլիի» կազմում հանդես է եկել 1984-1991 թթ. և այդ ժամանակահատվածում հարկային մարմիններին չի վճարել մոտ 39 մլն եվրո:

Итальянские власти угрожают заморозить активы Диего Марадоны в стране
Итальянские власти угрожают заморозить финансовые активы знаменитого аргентинского футболиста Диего Марадоны в этой стране, если он не выплатит долги налоговым службам. Об этом сообщает ИТАР-ТАСС.
Представители налоговой службы уведомили об этом Марадону в одной из гостиниц Рима. Бывший аргентинский футболист прибыл в столицу Италии на матч чемпионата страны между «Ромой» и «Наполи» (неаполитанцы на выезде проиграли со счетом 0:2).
Марадона выступал за «Наполи» с 1984 по 1991 годы, и за это время задолжал налоговым органам около 39 млн. евро. Во время предыдущего визита в Италию у легенды мирового футбола в зачет задолженности конфисковали часы «Ролекс» и золотую сережку, напоминает ИТАР-ТАСС.