Պատգամավոր. Գործազրկության նպաստների մոտ 94% բաժին է հասել նրանց, ովքեր անհրաժեշտությունը չեն ունեցել (Տեսանյութ)
Խորհրդարանում առաջին ընթերցմամբ ընդունված «Զբաղվածության մասին ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագծով փորձ է արվում կարգավորել զբաղվածության խնդիրը, ասում է ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Սուքիաս Ավետիսյանը:
18 հազար դրամ գործազրկության նպաստի վերացման համար, ըստ նրա, հիմք է հանդիսացել այն, որ դրանց մոտ 94%-ը բաժին է հասել նրանց, ովքեր դրա անհրաժեշտությունը չեն էլ ունեցել, և նրանց սոցիալական վիճակը աղքատության շեմից բարձր է:
«Ցավոք սրտի, քանի որ օրենքը գործել է, նրանք ստացել են»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Սուքիաս Ավետիսյանը և հավելեց, որ օրենքի նպատակն այն է, որ նպաստը հասցեական լինի:

Депутат парламента Армении С. Аветисян назвал «плюсы» упразднения пособий по безработице
Посредством одобренного парламентом Армении в первом чтении проекта по внесению поправок в Закон РА «О занятости» в стране предпринимается попытка регулирования проблемы занятости населения. Об этом в ходе сегодняшней пресс-конференции заявил депутат Национального Собрания от фракции Республиканской партии Армении (РПА) Сукиас Аветисян.
По его словам, поводом для упразднения в Армении пособия по безработице в размере 18 тыс. драмов послужило то обстоятельство, что порядка 94% от этих пособий получали люди, которые на самом деле в этом не нуждались.
«К сожалению, они получали пособие по безработице, так как действовал закон», – сказал парламентарий.