Երևանում և Գյումրիում կանցկացվի ճապոնական ֆիլմերի փառատոն
Նոյեմբերի 2-6-ը Երևանում և Գյումրիում կանցկացվի ճապոնական ֆիլմերի փառատոն: Փառատոնի անցկացման աշխարհագրությունն ընդլայնելու նպատակով` այս տարի նախատեսվում է նաև ցուցադրություն Էջմիածին քաղաքում:
Փառատոնի ընթացքում կներկայացվի պատմական և ժամանակակից թեմաներով 5 լիամետրաժ գեղարվեստական ֆիլմ: Այս մասին հայտնում են մշակույթի նախարարությունից:
Փառատոնի բացումը տեղի կունենա «Մոսկվա» կինոթատրոնի կապույտ դահլիճում: Կինոթատրոնի ճեմասրահում «Հիկարի» կենտրոնի սաները կներկայացնեն ճապոնական օրիգամի արվեստը:
Հայ և ճապոնացի կոմպոզիտորների ստեղծագործություններով հանդես կգա «Հովեր» պետական կամերային երգչախումբը, կցուցադրվի նաև «Ծաղկունքից հետո» ֆիլմը:

В Ереване и Гюмри пройдет фестиваль японских фильмов
Со 2 по 6 ноября в Ереване и в Гюмри пройдет фестиваль японских фильмов. Как сообщается на сайте министерства культуры Армении, для расширения рамок фестиваля в этом году показы пройдут также в городе Эчмиадзин.
В рамках фестиваля состоится показ 5 полнометражных художественных фильмов. Церемонии открытия фестиваля состоится в ереванском кинотеатре «Москва». В фойе кинотеатра воспитанники центра «Хикари» представят японское искусство оригами.
Отмечается также, что государственный камерный хор Армении «Овер» исполнит произведения армянских и японских композиторов. Состоится также показ фильма «После расцвета».