Նախօրեին, ժամը 07.00-ին Կիրովի շրջանի Սլաբոդյան-Բելայա Խոլունիցա ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ: «Ուազ» և «ՎԱԶ-2114» մակնիշների ավտոմեքենաները բախվել են, ինչի հետևանքով հրդեհ է բռնկվել:
ՀՀ ԱԻՆ-ից հայտնում են, որ «ՎԱԶ-2114» մակնիշի ավտոմեքենայից փրկարարները դուրս են բերել 5 այրված դի, «ՈւԱԶ»-ից` 2 տուժածների, ովքեր ստացել են տարբեր վնասվածքներ: Մահացածներից 2-ը հայազգի են (Դավթյան Ք. Մ.-ի` ծնված 1990 թ., Դավթյան Ե. Գ.-ի` ծնված 1965 թ.), որոնք ունեն Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիություն, գրանցված են Օմուտնինսկ քաղաքում:
Ըստ նախնական տվյալների ՃՏՊ-ի մեղավոր է հանդիսանում «Ուազ» -ի վարորդը, ով դուրս էր եկել հանդիպակաց ուղի:

ДТП в Кировской области России: погибли двое армян
В ДТП, произошедшем в понедельник в Кировской области России, погибли двое армян. Об этом сообщается на сайте МЧС Армении.
Согласно информации, на трассе Слобода – Белая Холуница столкнулись автомобили марок «УАЗ» и «ВАЗ-2114», в результате чего вспыхнул пожар.
Из автомобиля «ВАЗ-2114» спасатели извлекли 5 обгоревших тел, а из «УАЗ»-а – двух пострадавших, которые получили различные травмы. У двух из погибших – Давтян К.М. 1990 года рождения и Давтян Е.Г. 1965 года рождения было гражданство РФ. Они были прописаны в городе Омутнинск.
По предварительной версии, ДТП произошло по вине водителя автомобиля марки «УАЗ», который выехал на встречную полосу.