Հայաստանյան մեդիա գործընկերների հետ համատեղ շուտով Հայաստանում կհրատարակվի Forbes ամսագրի հայալեզու տարբերակը: Այս մասին ասված է ամսագրի տարածած հայտարարության մեջ, որը ներկայացնում Talking Biz News գործակալությունը:
Forbes-ի հայալեզու հրատարակությունը` որպես Հայաստանում առաջին միջազգային բիզնես ամսագիր, արդեն նոյեմբեր ամսից հասանելի կլինի հայաստանյան կրպակներում:
Ինչպես տեղեկացնում է կայքը` միզագային բիզնես ամսագրի գլխավոր խմբագրի պաշտոնը կզբաղեցնի Գագիկ Եղիազարյանը: Վերջինս Հարվարդի համալսարանի շրջանավարտ է և միաժամանակ փորձված ձեռնարկատեր, ով նախկինում ևս զբաղեցրել է նմանատիպ բարձր պաշտոններ թե´ պետական և թե´ միջազգային մեծ ու փոքր ընկերություններում, ինչպիսիք են «Արթուր Անդերսոն», «Հայկական զարգացման գործակալություն» և «Զանգի լայֆքոմ»:
Forbes Armenia և Forbes.com ամսագրերը համակցված ձևով կներկայացնեն Forbes-ի տարբեր բովանդակային հարթություններից տեղական և բիզնես նորություններ` ներառյալ տեխնոլոգիական ոլորտին առնչվող վերջին զարգացումները:
«Մենք երջանիկ ենք մեզ ընձեռնված այս եզակի հնարավարության համար, քանզի մեր ամսագրի միջոցով կկարողանանք ներկայացնել հայազգի ձեռնարկատերերի հաջողակ պատմությունները, աշխարհով մեկ սփռված գիտնականների, դերասանների և այլ մասնագիտության տեր մարդկանց տաղանդը` որպես աշխարհի զարգացման գործում մեր ազգի ունեցած ներդրում»,- նշել է ամսագրի գլխավոր խմբագիր Գ. Եղիազարյանը:
Forbes-ն հրատարակություններ ունի Աֆրիկայում, Արգենտինայում, Բուլղարիայում, Բրազիլիայում, Չինաստանում, Խորվաթիայում, Չեխիայիում, Էստոնիայում, Վրաստանում, Հունգարիայում, Հնդկաստանում, Ինդոնեզիայում, Իսրայելում, Ղազախստանում, Հարավային Կորեայում, Լատվիայում, Մերձավոր Արևելքում, Լեհաստանում, Ռումինիայում, Ռուսաստանում, Սլովակիայում, Թուրքիայում և Ուկրաինայում:

Forbes announced Thursday the launch of its latest local-language edition, Forbes Armenia, in partnership with Media Partners, Armenia, Talking Biz News reported.
The Armenia edition of Forbes, which will be promoted as the first international business magazine in Armenia, will appear on newsstands in November.
Gagik Yeghiazarian will serve as the editor in chief of the magazine. Yeghiazarian is a graduate of Harvard University and an experienced entrepreneur, who previously held various senior level positions in both state and large and small international corporations, including Arthur Andersen, Armenian Development Agency and Zangi Livecom Pte. Ltd.
Both Forbes Armenia magazine and Forbes.com will combine local and international business, technology and other stories with content from various Forbes platforms.
“We’re also happy to have this unique opportunity to unveil, through our magazine, numerous stories of success and talent of Armenian entrepreneurs, scientists, artists and other professionals around the globe, as part of our nation’s contribution to the development of the world,” said Yeghiazarian in a statement.