Ձերբակալվածներից մեկը պատահական անցորդ է եղել
«Հայկական ժամանակ»-ը գրում է, որ Մաշտոցի պողոտայում տեղի ունեցած ընդհարումների և պայթյունների հետևանքով 20 ձերբակալվածներից մեկը 48-ամյա Ալբերտ Մարգարյանը այդ օրը տանից դուրս է եկել թոշակի հետ կապված հարցեր լուծելու ու տուն չի վերադարձել:
Ընկերուհու փոխանցմամբ՝ Մարգարյանը զանգահարել է իրեն և ասել, որ ինչ-որ պայթյուններ ու վեճեր են Մաշտոցի պողոտայում և իրեն չգիտես ինչու բերման են ենթարկում ոստիկանության բաժին: Երեկ ողջ օրը բոլոր ձերբակալվածները հարցաքննությունների են ենթարկվել: Ըստ որոշ տեղեկությունների, նրանցից 10-ին արդեն մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ 316 հոդվածի հատկանիշներով՝ բռնություն իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ:

48-year-old Albert Margaryan, who was one of the 20 persons detained after the recent clash and explosions in Mashtots Avenue, went to solve a pension-related issue on that day and did not come back home, Haykakan Zhamanak says.
According to his friend, Margaryan called her and said that there were explosions and clashes in Mashtots Avenue and that he was detained for some reason and was being taken to a police station.
According to the newspaper, those detained were questioned yesterday. 10 of the detainees were reportedly charged under Article 316 of the Criminal Code (use of violence against a representative of the authorities).