Ձերբակալվածներից մեկը պատահական անցորդ է եղել
«Հայկական ժամանակ»-ը գրում է, որ Մաշտոցի պողոտայում տեղի ունեցած ընդհարումների և պայթյունների հետևանքով 20 ձերբակալվածներից մեկը 48-ամյա Ալբերտ Մարգարյանը այդ օրը տանից դուրս է եկել թոշակի հետ կապված հարցեր լուծելու ու տուն չի վերադարձել:
Ընկերուհու փոխանցմամբ՝ Մարգարյանը զանգահարել է իրեն և ասել, որ ինչ-որ պայթյուններ ու վեճեր են Մաշտոցի պողոտայում և իրեն չգիտես ինչու բերման են ենթարկում ոստիկանության բաժին: Երեկ ողջ օրը բոլոր ձերբակալվածները հարցաքննությունների են ենթարկվել: Ըստ որոշ տեղեկությունների, նրանցից 10-ին արդեն մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ 316 հոդվածի հատկանիշներով՝ բռնություն իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ:

Газета «Айкакан жаманак» пишет, что один из 20 задержанных в результате столкновения и взрывов на проспекте Маштоца, 48-летний Альберт Маргарян, вышел в этот день из дома, чтобы решить связанные с пенсией вопросы и не вернулся домой.
«По словам подруги, Альберт Маргарян позвонил ей и сказал, что на проспекте Маштоца происходят какие-то взрывы и столкновения и его почему-то задержали и везут в отделение полиции», - сообщает газета.
Как отмечает издание, накануне в течение всего дня всех задержанных допрашивали. По некоторым сведениям, 10 задержанным уже предъявлены обвинения по признакам статьи 316 УК РА (насилие в отношении представителя власти).