Հալեպում վերականգնվել է ջրամատարակարումը. Ջուրը հասել է նաև հայաշատ թաղամասեր
Հալեպում երկարատև ընդմիջումից հետո այս օրերին մասամբ վերականգնվել է ջրամատարակարումը: Ինչպես հայտնում է «ԵՌԱԳՈՅՆ» կայքը, հղում կատարելով «Բերիոյ նիուզին», ջուրը հասել է նաև հայաշատ թաղամասեր՝ Վիլլաներ, Նոր Գյուղ, Սուլեյմանիե: Հազարավոր հալեպցիներ ջուր ստացել են անվճար:
«Բերիոյ նիուզը» նաև հայտնել է, որ կառավարությունն ամեն ինչ անում է քաղաքի բնականոն կյանքը վերականգնելու համար: Ջրամատակարարումը ոչ ամբողջովին, սակայն աստիճանաբար կվերականգնվի, իսկ էլեկտրականությունը դեռ անջատված է:
Իր հերթին «Ալ-Խաբար» լրատվական ծառայությունը փոխանցել է, որ Սիրիայի կառավարական բանակը Հալեպի օդանավակայնի մոտ ոչնչացրել է 90 ահաբեկչի: Հալեպի քաղաքային իշխանությունները փորձում են վերականգնել էլեկտրականությունը այն բանից հետո, երը հրիթռակոծության հետևանքով շարքից դուրս էր եկել կայանը: Այս պահին փորձում են նախ էլեկտրաէներգիայով ապահովել հիվանդանոցներն ու հացատները:

В сирийском Алеппо после длительного перерыва возобновлено водоснабжение
В сирийском Алеппо после длительного перерыва в эти дни частично возобновлено водоснабжение. Как сообщает информационный сайт «Ерагуйн», водоснабжение восстановлено и в армянонаселенных кварталах города Нор Гюх, Вилланер и Сулеймание.
Согласно информации, правительство делает все возможное для восстановления нормального течения жизни в городе. Водоснабжение постепенно будет возобновлено, а электроэнергия в городе пока отключена.
Новостная служба «Аль- Хабар», в свою очередь, передает, что сирийские правительственные войска ликвидировали в ходе боев в районе международного аэропорта Алеппо не менее 90 мятежников. В самом Алеппо муниципальные власти прикладывают усилия к скорейшему возобновлению подачи электроэнергии в город после выхода из строя в четверг в результате ракетного обстрела ТЭЦ в Сбейне. В настоящий момент свет начал поступать в больницы и пекарни.