Սարգսյան-Ալիև հանդիպումից սպասումները մեծ չեն
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով, Սերժ Սարգսյան-Իլհամ Ալիև հանդիպումը տեղի կունենա Վիեննայում կամ Ցյուրիխում` նոյեմբերի 19-ին: Հանդիպումից սպասումները մեծ չեն, ըստ փորձագետների` այն հանդիպում է հանդիպման համար: Ամերիկյան կողմը ցանկանում է արձանագրել, որ բանակցային գործընթացը փակուղում չէ, այն իրենց վերահսկողության տակ է, միաժամանակ փորձում է զսպել Ռուսաստանին` Ղարաբաղի նկատմամբ օս-աբխազական սցենարը կիրառելու հնարավորությունը: Ի դեպ, հանդիպումից առաջ` նոյեմբերի 18-ին, Իլհամ Ալիևը կգնա Կիև, իսկ Ս. Սարգսյանը երեկ մեկնել է Արցախ:
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով, «հայկական կողմը սպասվող հանդիպման ժամանակ պնդելու է Ղարաբաղը բանակցային սեղանի շուրջ վերադարձնելու թեզը: Հիշեցնենք, որ դեռ Քոչարյանի օրոք Ղարաբաղը դուրս էր մղվել բանակցային գործընթացից»,-նշել է թերթը:

Serzh Sargsyan and Ilham Aliyev will meet in Vienna or Zurich on November 19, according to Hraparak daily. The newspaper notes that there are no major expectations from the meeting. Experts say it will be a meeting for meeting’s sake. The American side wishes to register that the negotiations are not deadlocked and that they are under their control. Meanwhile, they try to prevent Russia from using the South Ossetia-Abkhazia scenario in the case of Karabakh. Prior to the meeting, on November 18, Ilham Aliyev will travel to Kiev and Serzh Sargsyan left for Artsakh on November 12.
According to the newspaper, during the meeting, the Armenian side will insist on returning Nagorno-Karabakh to the negotiating table.