Սարգսյան-Ալիև հանդիպումից սպասումները մեծ չեն
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով, Սերժ Սարգսյան-Իլհամ Ալիև հանդիպումը տեղի կունենա Վիեննայում կամ Ցյուրիխում` նոյեմբերի 19-ին: Հանդիպումից սպասումները մեծ չեն, ըստ փորձագետների` այն հանդիպում է հանդիպման համար: Ամերիկյան կողմը ցանկանում է արձանագրել, որ բանակցային գործընթացը փակուղում չէ, այն իրենց վերահսկողության տակ է, միաժամանակ փորձում է զսպել Ռուսաստանին` Ղարաբաղի նկատմամբ օս-աբխազական սցենարը կիրառելու հնարավորությունը: Ի դեպ, հանդիպումից առաջ` նոյեմբերի 18-ին, Իլհամ Ալիևը կգնա Կիև, իսկ Ս. Սարգսյանը երեկ մեկնել է Արցախ:
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով, «հայկական կողմը սպասվող հանդիպման ժամանակ պնդելու է Ղարաբաղը բանակցային սեղանի շուրջ վերադարձնելու թեզը: Հիշեցնենք, որ դեռ Քոչարյանի օրոք Ղարաբաղը դուրս էր մղվել բանակցային գործընթացից»,-նշել է թերթը:

«Грапарак»: Ожидания от встречи президентов Армении и Азербайджана невелики
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что встреча Сержа Саргсяна и Ильхама Алиева состоится в Вильнюсе или Цюрихе 19 ноября. Ожидания от встречи невелики.
«Американская сторона хочет констатировать, что переговорный процесс не зашел в тупик и находится под их контролем, одновременно пытаясь удержать Россию от возможности применения в отношении Карабаха осетино-абхазского сценария. Кстати, до встречи, 18 ноября Ильхам Алиев поедет в Киев, а Серж Саргсян отбыл накануне в Арцах», - сообщает газета.
По сведениям издания, армянская сторона во время ожидаемой встречи будет настаивать на тезисе возвращения Карабаха к переговорному столу.