Հալեպում նախօրեին կրկին հայ է զոհվել
Հալեպի կենտրոնում` Մունշիե շրջանում, նախօրեին, ժամը 12։10-ի սահմաններում պետական հացի փռի մոտ հրթիռ է ընկել, փոխանցում է «Բերիո նյուզի» ֆեյսբուքյան էջը:
Հրթիռի պայթյունի հետևանքով զոհեր և վիրավորներ կան, զոհվածների թվում է հայ վարորդ, 1966 թվականին ծնված Գևրգ Պողոսյանը:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 13-ին Հալեպի հայաշատ Վիլլաներ թաղամասը ծանր հրիթռակոծության էր ենթարկվել:  Պայթյունի հետևանքով վիրավորվել էին հինգ հայ՝ Հակոբ Դավոյանը, Հարութ Պազարպաշյանը, Ռաֆֆի Պերպերյանը, Ճորճ Գևորգը և Տիգրան Մանուկյանը: Վիրավորներին անմիջապես տեղափոխել են Հալեպի համալսարական հիվանդանոց:

Armenian killed in Aleppo rocket attack
A rocket hit a central district of Syria’s Aleppo, near a bakery, on Thursday, at about 12:10, said a report published on Perio News’ Facebook page.
There were casualties. Ethnic Armenian Gevorg Poghosian, 47, who was working as a driver, is among those killed in the attack.
Aleppo’s Armenian-populated Villaner neighborhood came under heavy rocket attack on November 13. Five ethnic Armenians were injured in the attack. They have been named as Hakob Davoyan, Harut Pazarpashian, Raffi Perperian, George Gevorg and Tigran Manukian. They were transported to Aleppo University Hospital.