Հալեպում նախօրեին կրկին հայ է զոհվել
Հալեպի կենտրոնում` Մունշիե շրջանում, նախօրեին, ժամը 12։10-ի սահմաններում պետական հացի փռի մոտ հրթիռ է ընկել, փոխանցում է «Բերիո նյուզի» ֆեյսբուքյան էջը:
Հրթիռի պայթյունի հետևանքով զոհեր և վիրավորներ կան, զոհվածների թվում է հայ վարորդ, 1966 թվականին ծնված Գևրգ Պողոսյանը:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 13-ին Հալեպի հայաշատ Վիլլաներ թաղամասը ծանր հրիթռակոծության էր ենթարկվել:  Պայթյունի հետևանքով վիրավորվել էին հինգ հայ՝ Հակոբ Դավոյանը, Հարութ Պազարպաշյանը, Ռաֆֆի Պերպերյանը, Ճորճ Գևորգը և Տիգրան Մանուկյանը: Վիրավորներին անմիջապես տեղափոխել են Հալեպի համալսարական հիվանդանոց:

Центр сирийского Алеппо подвергся ракетному обстрелу: среди погибших есть армянин
В центре сирийского Алеппо – в квартале Муншие – накануне, в районе 12:10 по местному времени, у государственной пекарни взорвалась ракета. Об этом сообщается на странице Perio News в социальной сети Facebook.
Согласно информации, в результате взрыва ракеты есть погибшие и пострадавшие. В числе погибших – армянский водитель 1966 г.р. Геворк Погосян.
Напомним, ранее, 13 ноября, армянонаселенный квартал сирийского Алеппо Вилланер подвергся ракетному обстрелу. В результате взрыва были ранены пятеро армян – Акоп Давосян, Арут Пазарпашян, Раффи Перперян, Чорч Геворг и Тигран Манукян. Раненые были госпитализированы в университетскую больницу Алеппо.