Քաղաքաշինության նախարարությունը պետբյուջեի հաշվին ճոխ գնումներ է կատարում
ՕԵԿ-ական Սամվել Թադևոսյանի ղեկավարած ՀՀ քաղաքաշինության նախարարությունը միայն 872 հազար դրամ կամ մոտ 2 հազար դոլար է ծախսել նախարարությունը վերակահավորելու համար:
«Ժողովուրդ»-ի տրամադրության տակ հայտնված փաստաթղթերի համաձայն՝ քաղաքաշինության նախարարությունը միայն մեկ աթոռի համար վճարել է 30 հազար դրամ, իսկ ղեկավարի բազկաթոռի համար` 58 հազար դրամ: Այս նախարարության պահարաններն արժեն 170 հազար և 150 հազար դրամ: Գնել են նաև գրասեղան, համակարգչի մոտ նստելու աթոռներ և այլն: Նշենք, որ այդ ամենը գնվել է «Սոնա կահույք» ՍՊԸ-ից:
«Փաստորեն, չնայած երկրում տիրող սոցիալ-տնտեսական ծանր վիճակին՝ արդեն անգամ ամենապոպուլիստական կուսակցության համբավ ունեցող ուժի ներկայացուցիչ նախարարն է շռայլում պետական միջոցները՝ վերակահավորման վրա գումար ծախսելով պետբյուջեից»,-մեկնաբանել է թերթը:

«Жоховурд»: Министерство градостроительства потратило 2 тыс. на мебель
Возглавляемое членом партии «Оринац еркир» Самвелом Тадевосяном министерство градостроительства только 872 тысяч драмой или порядка 2 тысяч долларов потратило на приобретение новой мебели для ведомства. Об этом пишет газета «Жоховурд».
Согласно оказавшимся в распоряжении издания документам, министерство градостроительства только за один стул заплатило 30 тысяч, а кресло для руководителя – 58 тысяч драмой. Шкафы в этом ведомстве стоят 170 и 150 тысяч драмой.
«Фактически, несмотря на тяжелую социально-экономическую ситуацию в стране, уже даже министр, представляющий самую популистскую партию, расточает государственные средства, тратя на покупку предметов мебели суммы из государственного бюджета», - отмечает издание.