Արամ Գրիգորյանը և Ստեփան Սարգսյանը` Եվրոպայի չեմպիոն
Արամ Գրիգորյանը և Ստեփան Սարգսյանը Ռուսաստանի հավաքականի կազմում հաղթանակ են տոնել Բուլղարիայում կայացած ձյուդոյի երիտասարդական առաջնությունում` համապատասխանաբար 60 և +100 կգ քաշային կարգերում: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայից:
Արամ Գրիգորյանը Եվրոպայի 2012 թ. չեմպիոն է (մինչև 23 տարեկաններ), աշխարհի 2010 և 2011 թ. առաջնությունների մրցանակակիր, Եվրոպայի, աշխարհի գավաթի խաղարկությունների և «Գրան պրիի» պարգևների տիրակալ:
Ստեփան Սարգսյանը Ռուսաստանի մինչև 23 տարեկանների 2012 և 2013 թթ. առաջնությունների մրցանակակիր է և հաղթող, ինչպես նաև Եվրոպայի գավաթի 3 խաղարկության պարգևների տիրակալ:

Армянские дзюдоисты Арам Григорян и Степан Саркисян одержали победу на молодежном чемпионате Европы по дзюдо, который прошел в Болгарии в весовой категории - 60 и +100 кг в составе сборной России. Об этом сообщает пресс-служба Федерация дзюдо Армении.
Арам Григорян – чемпион Европы-2012 (до 23 лет), призер юниорских Первенств континента 2010 и 2011, обладатель наград Кубков Европы, мира и Гран-при-2013.
Степан Саркисян – победитель (2013) и призер (2012) Первенства России до 23 лет, обладатель наград трех Кубков Европы-2013.