«2014 թ-ի բյուջեն տրիվիալ խնդիրների լուծման, պետական գործառույթների իրականացման բյուջե է»
«2014 թ-ի բյուջեն տրիվիալ խնդիրների լուծման, պետական գործառույթների իրականացման բյուջե է»: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԱԺ նախկին պատգամավոր, տնտեսագետ Վարդան Բոստանջյանը:
«2014 թ-ի բյուջեն բարդ բյուջեն չի: Ամեն մի հաջորդ ֆինանսական տարվա համար կա ձգտում այն ավելացնել: Սակայն ի՞նչ նպատակի համար` այնքան էլ պարզ չէ: Բոլոր դեպքերում այս պահին բյուջեին տարբեր անվանումներ տալը`սոցիալական, անիրատեսական, զարգացող, ընդլայնվող, զսպողական, ընդամենը հետաքրքիր բառերի կիրառում է: Այս բյուջեն շատ տրիվիալ խնդիրների լուծման, պետական գործառույթների իրականացման բյուջե է»:
«Այն ինչ որ մենք ունենք`1 տրլն 200 մլրդ-ի շրջանակներում բյուջե, չի կարող համարվել մեծ բյուջե: Դրանից ելնելով` բյուջեի իրատեսականության հարցը հետին պլան է մղվում»,- հավելեց բանախոսը:

The 2014 draft budget of Armenia is aimed at solution of trivial problems and implementation of state functions, former MP, economist Vardan Bostanjyan told reporters in Yerevan.
“This budget cannot be called complex. Every year an attempt is made to increase it. Yet, its purpose is not clear. In any case, attempts to describe the draft budget as social, unrealistic, developing, expanding, restraining will be just use of interesting words. This budget is aimed at solution of trivial problems and implementation of state functions,” the former MP said.
“Our budget – AMD 1 trillion 200 billion – cannot be considered as large. So, the issue of whether the budget is realistic is driven to the background,” he concluded.