«Թուրքիայի և Ադրբեջանի արտգործնախարարները հրավիրվել են Երևան մասնակցելու Սևծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդի նիստին, որը տեղի է ունենալու Երևանում դեկտեմբերի 12-ին:
Այս տեղեկատվությունը երեկ անուղղակիորեն հաստատեց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը, ով Facebook-ի իր էջում գրել է, որ ՍՏՀ պետությունների արտգործնախարարների 29-րդ հանդիպմանը մասնակցելու համար հրավեր է ուղարկվել Կազմակերպության անդամ երկրների ԱԳ բոլոր ղեկավարներին:
Ի դեպ, երեկ Թուրքիայի արտգործնախարարը նշել է, որ մտադիր է գալ Երևան, սակայն վերջին որոշումը կախված է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցություններից»,-գրել է «Ժամանակ»-ը:

Zhamanak: Will Davutoglu come to Yerevan?
The Foreign Ministers of Turkey and Azerbaijan have been invited to Yerevan in order to attend the meeting of the Council of Foreign Ministers of the Organization of the Black Sea Economic Cooperation (BSEC) on December 12.
Armenian Foreign Ministry spokesman Tigran Balayan indirectly confirmed this information yesterday, writing on his Facebook page that invitations to attend the 29th meeting of BSEC Foreign Ministers were sent to all members of the organization.
Turkey’s Foreign Minister said yesterday that he intends to come to Yerevan, but his final decision depends on the talks between Armenia and Azerbaijan, Zhamanak newspaper says.